українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року
23.11.2016 | 14:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Сьогодні в нас насичений порядок денний. Хотів би виділити одне питання, яке є важливим, на мій погляд, – це питання дерегуляції, яке сьогодні ми розглянемо на засіданні Уряду.

Думаю, що цей день має ознаки особливості. Ми запровадили з вами тісний діалог з бізнесом і регулярні зустрічі. Я зустрічаюся з бізнесом для того, щоб зрозуміти, в яких умовах сьогодні реально живе підприємництво, оскільки для нас з вами надзвичайно важливо, щоб в Україні створювалися робочі місця, люди отримували нормальну заробітну плату.

Наряду з тим, що ми запровадимо з вами з 1 січня в країні мінімальну заробітну плату на рівні не менше 3 тис. 200 грн, треба відповідно й створювати умови, за яких ніхто не буде штучно перешкоджати бізнесу розвиватися.

До того як я прийшов працювали у владу, я 10 років був у підприємництві, і я в принципі розумію, наскільки непросто складаються завжди стосунки між бізнесом і державою. Але треба зрозуміли єдине – що валовий національний продукт створює підприємництво, реальний сектор, якому ми повинні не заважати, з одного боку, а з іншого боку, робити регуляції такі, які б дали можливість нас робити конкурентними, а не так, як іноді це відбувається найчастіше, коли держава створює штучно бар’єри, і потім бізнес починає видумувати, як ці бар’єри обходити. І тут, як завжди, в нас будь-який чиновник може причепитися, як до стовпа, до будь-якого бізнесу, до будь-якого підприємця, тому що в нього є сотні, тисячі регуляцій. Може прийти і сказати: ви тут те порушили, норму таку-то. Іноді ця норма ще з часів Радянського Союзу. І потім починають нараховувати штрафи, створювати тиск. І зрозуміло, що це ніяким чином не впливає на нормальне середовище в країні.

І тут треба діяти дуже швидко і комплексно. Ми сьогодні приймемо рішення, які дозволять нам просунутися в рейтингу ведення бізнесу, легкості ведення бізнесу на десятки позицій. Але рейтинг – це добре, коли іноземний інвестор, бо інвестор дивиться на рейтинг в країні по легкості ведення бізнесу. Це теж для нього є критерієм прийняття рішення, буде він завод будувати в Україні, чи буде шукати якусь іншу країну. Це добре. Але важливо, щоб кожен український бізнесмен відчув себе більш вільним, ніж це було раніше.

Багато норм, які ми сьогодні розглянемо, були впроваджені в дію і діють на сьогодні ще за Радянського Союзу. Тобто тоді був ще Радянський Союз – бізнесу не було і підприємництва, сьогодні є незалежна країна, є підприємництво, є ринкові умови, а регуляції залишилися. Думаю, коли ми можемо проаналізувати, скільки по таких регуляціях виписано штрафних санкцій, проведено перевірок і всього іншого, ми зможемо за голову взятися, від яких безглуздих речей сьогодні потерпає український бізнес. Тому, коли ми зустрічаємося з підприємцями, ми завжди запитуємо, де є проблеми, в чому вони є, і ми готові знімати всі бар`єри, всі перепони для того, щоб бізнес швидше розвивався.

Ми маємо 1,8% зростання ВВП, а хочемо мати 5-7% зростання. А це можливо тільки тоді, коли буде достатньо серйозна дерегуляція, інвестиції в реальний сектор економіки. Для цього нам потрібно створювати такі умови.

Ми сьогодні відмінимо більше 360 різних постанов, різних нормативно-правових актів, які регулювали діяльність бізнесу і підприємництва. Вдумайтеся, більше 360-ти за один раз. Причому я сказав, коли ми формували цей підхід, що ми будемо скасовувати все пачками, а якщо хтось, якесь міністерство хоче якусь регуляцію залишити, то, будь ласка, можливо з цієї трибуни сказати про те, що така-така регуляція потрібна, тому що вона буде щось врегульовувати і т.д. Але я думаю, що це завжди буде дуже важко доводити, тому що багато безглуздих речей записано в наших різних нормативно-правових актах.

Тому в таких діях і не тільки в таких потрібно діяти достатньо рішучо і швидко. Можливо, якщо кожного засідання Уряду було б розглядати по 1-2 таких нормативно-правових актів, ми б цим займалися декілька років, можливо і все життя, як іноді це намагалися робити. Саме головне – не вводити нових регуляцій, це дуже важливо.

Тому і в таких речах потрібні достатньо рішучі дії. Я думаю, що ні в кого не повинно бути сумніву, що в нашого Уряду, у нас є така рішучість. Сьогодні М. Нефьодов – Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі доповість про комплекс заходів, які були проведені для визначення таких завдань.

Хочу подякувати всім суміжним міністерствам, хто погоджував це рішення, бо я теж розумію, що, напевно, в різних міністерствах є люди, які не зацікавлені в дерегуляції. Тобто підкреслюю: ми будемо знищувати такі регуляції, а тих, хто проти, будемо виводити за межі роботи нашого Уряду. Тому всі колеги і в міністерствах, і в департаментах, і в інших структурах мають бути налаштовані на те, щоб забирати перешкоди і перепони і не заважати людям жити, а підприємцям працювати. Це наше найголовніше завдання.

Окремо в нас розданий порядок денний, який сформований. Якщо немає заперечень, я пропоную, щоб ми його зараз затвердили і перейшли до розгляду першого питання порядку денного щодо питань дерегуляції.

Ще раз хочу нагадати: більше 360 нормативних актів будуть сьогодні скасовані. Ми доведемо цю інформацію до всіх асоціацій, до реального сектору для того, щоб люди побачили, які рішення вже скасовані, і могли будь-якому контролюючому органу, який приходить на перевірку, дати в руки цей документ. Тоді, я думаю, всі будуть з розумінням ставитися до політики Уряду щодо дерегуляції і створення нормального бізнес-клімату.

 

версія для друку