українська російська англійська
Роман Насіров: Єврокомісія та ДФС продовжать співпрацю у митній та податковій сферах
06.12.2016 | 12:25
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з Керівником Групи підтримки України в Єврокомісії Пітером Вагнером.

Під час зустрічі сторони обговорили проекти у митній та податковій сферах, які відбуваються за підтримки Єврокомісії. Зокрема, Роман Насіров наголосив на важливості впровадження спільних ініціатив, таких як проект Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».

«ДФС високо оцінює цей проект, спрямований на вдосконалення законодавства, спрощення митних процедур, підвищення ефективності міжвідомчої співпраці та боротьби з корупцією», – зазначив він.

Також очільник відомства підкреслив важливість допомоги з боку Консультативної Місії ЄС в боротьбі з контрабандою.

«Ми зацікавлені у подальшій співпраці з Консультативною Місією ЄС. Зокрема, в рамках спільних заходів передбачено проведення тренінгів для співробітників ДФС, консультаційну підтримку, а також технічну допомогу для модернізації митних процедур та розвитку інфраструктури на прикордонних пунктах пропуску. Наразі очікується поставка обладнання для підрозділів по боротьбі з порушеннями митних правил», – заявив Роман Насіров.

У ході зустрічі було обговорено плани та перспективи подальшої співпраці задля покращення процесу підвищення професійної компетентності кадрів для митниць ДФС, у тому числі реалізація інструменту зовнішньої допомоги Європейського Союзу TAIEX у формі тренінгів та навчальних поїздок до однієї з держав-членів ЄС.

Крім того, сторони визначили пріоритети спільної роботи на майбутнє у митній та податковій сферах.

Так, серед пріоритетних напрямів співробітництва на митниці протягом 2017 року – приєднання до спільної транзитної системи (NCTS), координація діяльності прикордонних відомств, поліпшення прикордонної інфраструктури, розвиток управління ризиками, електронного обміну попередньою інформацією, розробка адміністративних заходів проти порушень і контрабанди митних правил.

«У податковій сфері ми очікуємо наступного року на допомогу в сфері модернізації інформаційних систем, ефективного контролю трансфертного ціноутворення, впровадження автоматичного обміну податковою інформацією з іноземними компетентними органами, що стане дієвим інструментом у боротьбі з ухиленням від сплати податків та дозволить своєчасно виявляти порушення податкового законодавства України», – додав Роман Насіров.

 

версія для друку