українська російська англійська
Володимир Гройсман: Українські професійно-технічні заклади мають отримати надсучасне обладнання
17.01.2017 | 15:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Професійно-технічні заклади мають отримати надсучасне обладнання, що забезпечуватиме високу якість освіти та підготовки конкурентних робітників. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами в Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування.

"Я взагалі хотів би, щоб професійно-технічні заклади по цим трьом спеціальностям, які я перераховував, отримали надсучасне обладнання. Для мене це принципово важливо. Навчається, завершила навчання, отримала свій диплом - прийшла на роботу", - зауважив Володимир Гройсман.

"Мені не потрібна мережа закладів - мені потрібна якісна навчальна база для 100% українських студентів і молоді, щоб вони отримали знання і навички, щоб вони отримали свою спеціальність. Вони мають йти працювати високо підготовленими. Це інвестиція саме в якість і їхнє майбутнє", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Він зауважив, що в Україні є заклади професійно-технічної освіти, які навчають молодих людей на технологіях 60-70 років. "Це означає, що ми витрачаємо туди кошти, а вони не є конкурентними, вони не здобувають тих знань, які необхідні. Наша позиція - Уряду, Міністерства освіти і науки - полягає у тому, що ми маємо провести повну модернізацію навчальних програм і сучасного обладнання", - заявив Володимир Гройсман.

Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Швачка. Кравець. Закрійник», зазначив він.

За даними професіями затверджено державні стандарти професійно-технічної освіти. Уряд минулого та цього року виділив по 50 млн грн для придбання сучасного обладнання, устаткування, інструменту для забезпечення роботи 25 навчально-практичних центрів за вказаними професіями. У разі потреби цей ресурс буде збільшено, зауважив Глава Уряду.

Вже є результати модернізації навчання, зауважив Володимир Гройсман. Так, сьогодні на прикладі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування нове сучасне обладнання в закладах професійно-технічної освіти дає можливість готувати фахівців конкретно для легкої промисловості України, які здатні виробляти конкурентний продукт, зазначив Прем’єр-міністр.

Молоді люди, які будуть навчатися на такому сучасному обладнанні, будуть конкурентними та отримають нормальну заробітну плату прийшовши на виробництво, зауважив він.

Глава Уряду зазначив, що у країні є десятки тисяч вакансій, що потребують кваліфікованих робітничих кадрів. У зв'язку з цим, головне завдання - підготувати такі кадри та забезпечити якість їх навчання.

Прем’єр-міністр переконаний, що увесь "процес освіти в Україні - школа, ПТУ, вища школа - мають бути сучасними і мають отримати доступ до усіх кращих практик знань, які є сьогодні у світі".

У цьому контексті він зазначив, що доступна дошкільна освіта, якісне викладання та навчання у школі, закладах професійно-технічної та вищої освіта мають "дати якісний багаж знань і здібностей, які зроблять кожну молоду людину у нашій країні успішною".

"Головне, щоб наші діти отримали можливість здобуття якісної освіти, щоб вони були конкурентними і змогли знайти робочі місця у нашій країні", - наголосив Глава Уряду.

"Освіта, її якість і можливість знайти себе у реальному секторі економіки - це ті завдання, які я ставлю перед собою як Прем’єр-міністра, перед урядовцями, місцевою владою, яка має бути нашим і партнером і однодумцем у цьому процесі", - підкреслив він.

 

 

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"