українська російська англійська
Володимир Гройсман: Жити добре має не тільки власник бізнесу, а й ті, хто в ньому працює
17.01.2017 | 18:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Виплачуючи мінімальну заробітну плату на рівні не менше 3200 грн роботодавці реінвестують у майбутнє працівників та власні умови життя. Тим підприємцям, що не виконуватимуть цього рішення, загрожують штрафні санкції від 32 тисяч до 320 тис. грн. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами в Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування.

"Закон дуже чітко передбачив дві речі. Перше: кожен працюючий має отримати нарахування заробітної плати на рівні не менше 3200 грн. Друге – відповідальність. Ця відповідальність передбачає наступне: якщо роботодавець не нараховує 3200, він буде оштрафований. Цих штрафних санкцій - від 32 тисяч до 320 тис. грн. Там серйозні штрафні санкції як покарання для того, хто не платить", - заявив він.

Глава Уряду зауважив, що не хоче нікого карати. Прем’єр-міністр запевнив, що буде завжди захищати і підтримувати білий бізнес, який чесно платить заробітну плату – "йому немає, чого боятися".

"Для мене не потрібні штрафні санкції - для мене потрібно, щоб кожен український громадянин отримував не менше 3200 грн заробітної плати", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Для контролю за виконанням рішення про підвищенням зарплат до 3200 грн у кожній області створені міжвідомчі робочі групи, що працюватимуть по всій країні. Також створено Координаційний центр на рівні Кабінету Міністрів України, зазначив Глава Уряду.

Уряд збере статистику щодо зайнятості у кожній області у 2016 р., що дозволить проаналізувати можливе приховування кількості працівників.

"Там, де ми будемо бачити, що там, де, наприклад, кількість зменшилася, ми одразу туди будемо приходити. Тобто ми почнемо з тих, в яких ми бачимо найбільшу загрозу", - зауважив Прем’єр-міністр.

Він зауважив, що місцеві органи влади, обласні адміністрації, органи державної влади наділені повноваженнями з контролю щодо виплати мінімальної заробітної плати не менше 3200 грн, тому що 60% відповідного податку зараховується до місцевого бюджету. Раніше 100% податку йшло до центрального бюджету, де розподілялися, зазначив Володимир Гройсман.

"Дуже важливо, щоб ми розуміли, що те, що ми сплачуємо, ми реінвестуємо у власні умови життя", - зазначив він.

З питань, що стосуються виплати мінімальної заробітної плати, громадяни можуть звертатися на Урядову "гарячу лінію"1545, зауважив Прем’єр-міністр.

У той же час він підкреслив, що необхідні кошти для виплати заробітних плат після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн у бюджетній сфері передбачені.

"Мінімальна заробітна плата у бюджетній сфері повністю забезпечена фінансовими ресурсами. Проблем нема і не буде. Усі бюджетники отримають підвищену заробітну плату на рівні не менше 3200 грн нарахування", - підкреслив він.

Прем’єр-міністр закликав усіх підприємців з розуміння поставитися до необхідності виплати підвищеної заробітної плати.

"Важливо, щоб кожен підприємець заплатив своєму працівнику чесну заробітну плату, - зазначив він. - Треба усвідомити одну річ, що жити добре має не тільки власник бізнес, а і ті, хто в ньому працюють і приносять блага. Працівники теж мають отримати заробітну плату, і мінімальний рівень не може бути менше 3200", - наголосив Володимир Гройсман.

"Недоплачувати людині, а собі купувати забаганки за мільйони, я вважаю, що це несправедливо, я з цим погоджуватися не можу", - додав він.

Приховуючи заробітну плату працівника, роботодавець позбавляє його на гідний рівень пенсійного забезпечення у майбутньому, зауважив Глава Уряду.

"Якщо підприємець не хоче платити внесків в єдиний соціальний фонд, це означає, що людина не матиме пенсії. Людина просто приречена і йде за соціальною допомогою до держави. Звідки беруть гроші на соціальну допомогу? Від кожного, хто сьогодні платить. Ми усі маємо усвідомити тільки одну річ: маємо платити [заробітну плату] і інвестувати в майбутнє кожного громадянина України. Це наша спільність. Маємо це робити для того, щоб кожен був захищений у перспективі у тому числі", - зауважив він.

Глава Уряду наголосив, що підвищення мінімальної заробітної плати стало першим кроком, що дозволяє "віддати належне людям".

"Я вважаю, що це правильний крок, і ми будемо намагатися щоб кожна працююча людина  в країні отримала не менше 3200 грн нарахування, - наголосив Володимир Гройсман. - Наше завдання полягає у тому, щоби добитися, щоб в кожному куточку країни було нараховано 3200 грн мінімальної заробітної плати".

Він зауважив, що деякі політики критикують рішення про підвищення мінімальної заробітної плати. Прем’єр-міністр заперечив заяви щодо її впливу на коливання курсу гривні. Він підкреслив, що це рішення не могло і не буде впливати на курс гривні, тому що відповідні виплати ще не були здійснені: "Воно не могла ніяк впливати на курс і не буде ніяк впливати. Не треба розганяти паніку".

Глава Уряду також зауважив, що підвищення мінімальної заробітної плати не має жодного відношення до виплати субсидій, оскільки програма субсидій на 2016-2017 рр. не буде переглядатися. Він зауважив, що субсидії - це персональна знижка для кожного громадянина на житлово-комунальні послуги.

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду