українська російська англійська
Лілія Гриневич: Навчальні заклади Чернігівщини отримали 527 нових комп'ютерів
17.01.2017 | 18:47
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

У межах безоплатної допомоги Уряду Китайської Народної Республіки Урядові України Чернігівська область отримала 527 нових комп’ютерів, серед них 15 – Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради (ЧОПЛ). Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту до ЧОПЛ, де вона супроводжувала Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в рамках робочої поїздки на Чернігівщину.

Наразі в Чернігівській області на один комп’ютер припадає близько 10 школярів. Допомога, надана Урядом КНР, дозволила відкрити 37 додаткових комп’ютерних класів.

«Допомога Уряду КНР є для нас дуже важливою, адже завдяки їй загальноосвітні заклади України отримали 23 тисяч комп’ютерів. Крім того, в цьому році ми здійснили революційну річ – на всі комп’ютери для шкіл закупили ліцензійне програмне забезпечення. Це важливо не лише з огляду дотримання авторських прав, а й раціонального використання обладнання. В усі комп’ютери «зашито» програмне забезпечення, що зумовлює використання пристрою тільки у навчальному процесі», – розказала Лілія Гриневич.

На комп’ютерному обладнанні додатково встановлено спеціальні освітні програми:

демонстраційні версії мультимедійних підручників різних предметів від 5 до 11 класів;

факультативні курси з географії для 6 та 7 класів;

англійська мова для початківців «Happy English»;

іспанська мова для початківців Hola;

французька мова для початківців Les Aventures d’Alexia;

основи дизайну 10, 11 класи.

За рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету в 2016 році Чернігівським обласним педагогічним ліцеєм для обдарованої сільської молоді також було придбано сучасне обладнання для кабінету англійської мови. Основна мета – забезпечити якісне профільне навчання у закладі.

«Зараз в Україні не вистачає фахівців з іноземної мови. Ми повинні спростити умови для працевлаштування викладачів-носіїв іноземної мови», – зазначив Володимир Гройсман.

У заході також взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Микола Конопатський.

Нагадуємо, що закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалося через систему «Прозоро». Загальна вартість програм разом із послугою встановлення склала 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів.

Розподіл ПК по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних та Київської міської державних адміністрацій).

Довідково

У 2016-2017 навчальному році в Чернігівській області функціонують 546 загальноосвітніх навчальних закладів (у сільській місцевості – 394).

Учнівський контингент становить 91,3 тис. школярів, зокрема в сільській місцевості – 25,8 тис. дітей. 2016 року вперше за парти сіли майже 10 тисяч першокласників (у сільській місцевості – 2,7 тис. учнів).

Для роботи з обдарованими дітьми створено мережу загальноосвітніх навчальних закладів нового типу: 8 ліцеїв, 26 гімназій, колегіум, в яких навчаються 17,7 тис. учнів.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці