українська російська англійська
Павло Розенко: Ми ініціюємо великий національний проект з відродження "Хортиці"
27.01.2017 | 16:25
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася нарада щодо державної підтримки розвитку Національного заповідника «Хортиця». У нараді взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, керівництво Запорізької ОДА та міської ради, генеральний директор Національного заповідника «Хортиця», представники Міністерства фінансів України та інших ЦОВВ, народні депутати, науковці.

«Ми хочемо розвитку «Хортиці» надати новий імпульс і розкрити повністю колосальний потенціал цього надважливого об'єкту природної, культурної та історичної спадщини України. Протягом багатьох років з «Хортицею» боролися як з проявом українського національного духу. Але завдяки зусиллям небайдужих українців і меценатів, на сьогодні Національний заповідник «Хортиця» є одним з найбільш відвідуваних осередків культури нашої держави і є безумовним лідером у Запорізькому регіоні. Зараз настав час і державі докласти своїх зусиль для його розвитку. Ми маємо показати нашу «Хортицю» всьому світові», - сказав Павло Розенко.

«Саме тому ми ініціюємо великий національний проект з відродження «Хортиці». Кабінет Міністрів України має намір забезпечити системне фінансування  заходів з розвитку Національного заповідника з Державного бюджету України. І я, як Віце-прем’єр-міністр України, готовий взяти це питання на особистий контроль і докласти всіх зусиль, щоб наша мета була реалізована на високому рівні», - наголосив він.

Павло Розенко зазначив, що реалізація проекту передбачає напрацювання плану дій, у якому буде відображене комплексне бачення розвитку заповідника, чіткий графік реалізації заходів та потреби у фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Як відомо, у 1993 році заповіднику на о. Хортиця – першому серед подібних закладів України надано статус національного. На сьогодні у заповіднику сформований потужний експозиційний комплекс, до складу якого входять Музей історії запорозького козацтва та відроджена Запорозька Січ. Гості Хортиці мають змогу ознайомитись з колекцією старовинних суден, піднятих з дна Дніпра, та культовими об’єктами доби міді-бронзи.

До складу Національного заповідника «Хортиця» входить Кам’янська Запорозька Січ першої половини XVIII ст. в Бериславському районі Херсонської області, єдина не затоплена Каховським водосховищем.

Серед першочергових планів із розвитку закладу – реконструкція Музею історії запорозького козацтва, добудова історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» та вдосконалення туристичної інфраструктури острова.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС
13-14 жовтня Ігор Жданов із робочою поїздкою Донеччину
13-15 жовтня на Харківщині відбудеться Всеукраїнська акція "Покрова героїв"-2017
13 жовтня - перше засідання робочої групи з розроблення Містобудівного кодексу
14 жовтня в Україну вперше приїде японська художниця з мистецькими творами українських військових в стилі манґи