українська російська англійська
Вживаються всі заходи щодо введення режиму тиші поблизу Авдіївки та припинення активних дій противника, - керівник української сторони СЦКК
31.01.2017 | 14:34
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Третій день поспіль залишається складною обстановка навколо населеного пункту Авдіївка. Починаючи з ранку 29 січня незаконними збройними формування ведуться активні штурмові дії позицій Збройних Сил України, особливо навколо Донецької фільтрувальної станції, а також промислової зони. На цьому наголосив керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) генерал-майор Анатолій Петренко, коментуючи ситуацію в Авдіївці.

За дві з половиною доби зафіксовано десять штурмових дій з метою заволодіння позиціями Збройних Сил України і покращення тактичного становища НЗФ ОРДО.

«Всі ці атаки ведуться із застосуванням незаконних видів озброєння, заборонених Мінськими домовленостями. Застосовуються всі види артилерії, калібру 152 і 122 мм, реактивні системи залпового вогню, міномети 120 і 82 мм. В цілому за останні дві з половиною доби нами зафіксовано 1578 боєприпасів, які було випущено по позиціях, а також по населеному пункту Авдіївка», – повідомив генерал-майор Анатолій Петренко.

За результатами таких агресивних дій є руйнування серед житлових кварталів, а також є поранені серед місцевого населення. Керівник української сторони СЦКК розповів, що вчора о 19:20 була перебита остання нитка живлення, що подавала електроенергію до Авдіївки, станом на цей час населений пункт залишається без електро-, водо- та теплопостачання.

«Спільним центром разом із спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ вживаються всі заходи з метою ввести режим тиші, припинити активні дії противника та зупинити використання забороненої Мінськими угодами озброєння та військової техніки. Натомість противник продовжує маневрувати силами і засобами, підтягує резерви, нарощує чисельність особового складу на передових позиціях, а також підтягує нові зразки озброєння і військової техніки, та збільшує чисельність застосованих боєприпасів», – повідомив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко.

На цей час ремонтно-відновлювальні роботи з метою відновлення критичних послуг для населення Авдіївки та авдіївського коксо-хімічного комбінату не вдаються, оскільки тривають активні бойові дії.

«Заходи з припинення вогню вживаються», – зазначив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко.

версія для друку