українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2017 року
01.02.2017 | 16:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. –  Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

У першу чергу я хотів би сказати, що вчора я спільно зі своїми колегами (Віце-прем’єр-міністром Г.Зубком, Міністром з питань АТО В.Чернишом, який зараз залишився на Донбасі працювати, і керівником служби ДСНС генералом Чечоткіним) відвідав Авдіївку. Звісно там ситуація достатньо напружена. Є багато проблем, які виникли внаслідок того, що російські окупаційні війська розпочали атаку важкою артилерією по об`єктах життєзабезпечення. Звісно, можу сказати, що люди там живуть у надзвичайно складних умовах, в постійній небезпеці обстрілів. Це все відчувається, тому що це прямо в місті все відбувається.

Насправді вчора я провів засідання штабу, який ми організували декілька днів тому, який очолив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, забезпечили координацію всіх служб. Сьогодні можливо підкреслити, що на мінімальному рівні ми забезпечимо всі системи життєдіяльності. Єдине – в місті внаслідок бомбардування немає електроенергії, але розроблені абсолютно всі сценарії, по яких ми будемо діяти в залежності від того, як буде розвиватися ситуація.

Всім необхідним місто забезпечено. Містечко обігріву розгорнуте. Соціальні служби працюють. Дав доручення, щоб ми розглянули можливість, відновили роботу хоча б в світловий день однієї школи для того, щоб дітей з Авдіївки можливо було в світловий день навчати. Зараз відділ освіти району, Військово-цивільна адміністрація цим питанням займається. Там постійно знаходиться голова обласної ВЦА П.Жебрівський, всі необхідні служби. Фактично сьогодні все  забезпечення, яке потрібне, є в наявності.

Ми там побували вчора ще і тому, щоб висловити солідарність з людьми, які найбільше страждають від цього. Поспілкувалися з мешканцями Авдіївки. Їм надзвичайно сьогодні складно. Як людина я співчуваю і розумію, наскільки жахливо жити в таких умовах постійної загрози, коли є величезна купа проблем.

І найголовніше, чого нам потрібно домогтися, – об'єднати світове співтовариство, тиснути на Росію, щоб вони припинили обстріл. Це дасть можливість всім службам технічно відновити нормальну життєдіяльність міста, відновити енергопостачання, водопостачання, забезпечити якісне теплопостачання і т.д.

Тому кожні дві години відбувається засідання штабу як на місці, так і в Києві. Ми маємо абсолютно всі сценарії, як діяти в різних умовах. Всі знають, що й коли їм потрібно робити. Всі плани, відповідно, затверджені і перевірені, і ми будемо діяти далі залежно від того, як буде розвиватися ситуація.

 

 

версія для друку