українська російська англійська
Понад 3500 годин у небі над ДР Конго провели протягом року військові авіатори
06.02.2017 | 15:56
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Завершується чергова ротація 18 окремого вертолітного загону Місія ООН зі стабілізації у ДР Конго. За рік служби на африканському континенті український контингент успішно виконав усі поставленні штабом Місії ООН завдання. Вітчизняні льотчики в умовах високогір’я, у складній метеорологічній обстановці екваторіального клімату, практично щоденно, перевозили пасажирів і вантажі у важкодоступні райони країни, здійснювали повітряне прикриття наземних операції Місії ООН, авіаційний супровід, демонстрацію сили тощо.

З лютого 2016 екіпажі українських вертольотів Мі-8 та Мі-24 виконали понад 3100 польотів із загальним нальотом понад 3500 годин. Було перевезено майже 12 тисяч пасажирів, 600 тонн вантажів.

«За цей рік наш загін, який на початках був сформований з військовослужбовців різних частин, став повноцінною військовою частиною спроможною успішно виконувати бойові завдання, – розповідає командир 18 окремого вертолітного загону льотчик 1 класу полковник Олександр Венгер. – Аби забезпечити польоти, злагоджено працював увесь наш колектив. Тож від себе особисто, командування контингенту, я хочу щиро подякувати кожному військовослужбовцю загону».

Командир зазначив, що окремим досягненням цієї ротації вважає суттєве підняття професіоналізму льотного складу.

«Виконуючи завдання Місії, нам вдалося підготувати 6 льотчиків до виконання посадок на високогірних майданчиках з перевищенням 2900 метрів над рівнем моря. 3 льотчики-штурмани підготовленні до бойових дій в гірській місцевості, 7 –  до бойових дій вночі у гірській місцевості. 8 – підготовленні в якості льотчиків-інструкторів (в гірській місцевості вдень), ще 6 вночі. Цю підготовку в Україні провести практично неможливо. Також, враховуючи ефективність використання авіаційної техніки, ми передислокували з міста Бунія базу регламентних робіт, яка знаходилась майже за 500 кілометрів від базового табору. Відтепер усі польоти і регламентні роботи проводяться на аеродромі Гома, що суттєво економить ресурс техніки і спрощує процес обслуговування», – розповів льотчик 1 класу полковник Олександр Венгер.

Варто додати, що поряд з польотними завданнями особовий склад чергової ротації активно працював і над вдосконаленням інфраструктури табору. Переміщення бази регламентних робіт з Бунії спонукало до розширення базового табору. Додатково були встановленні житлові і санітарні модулі, обладнані місця відпочинку, проведенні ремонтні роботи тощо.

версія для друку