українська російська англійська
Прем'єр-міністр і в.о. Генерального секретаря НАТО обговорили поступ Уряду у проведенні реформ
09.02.2017 | 18:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Під час зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з в.о. Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі сторони обговорили поступ Уряду у проведенні реформ в Україні.

В.о Генсека НАТО відзначила, що останні роки для України є важким періодом, але незважаючи на складнощі в Україні, у різних сферах відбуваються реформи, сказала вона та запевнила у своїй підтримці.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна проводить реформи, незважаючи на різні види агресії, від яких вона потерпає, зокрема в економічній та енергетичній сферах.

"За декілька років Україні вдалося зробити серйозні кроки, які забезпечать незворотність змін і будуть направлені на утвердження сильної демократичної України, європейської держави з сильною економікою і сильною системою правосуддя", - зазначив Глава Уряду.

"Наше завдання - бути економічно, демократично сильнішими, щоб ефективно оборонити кордони Європейського Союзу", - наголосив він.

Говорячи про реформи, він зазначив, що в Україні ухвалено антикорупційне законодавство, яке дозволило створити механізми боротьби з корупцією. Реформується фінансова система країни. У жовтні розпочато реформу судової системи.

Також відновлено макроекономічну стабільність. В Україні почалося економічне зростання.

Уряд провів реформи в енергетичному секторі та у сфері децентралізації. У 2017 році Уряд планує здійснити реформу пенсійної системи.

Володимир Гройсман зазначив, що Кабінет Міністрів у травні минулого року почав реформу державної служби. "Ми почали перезавантажувати державну службу по усій країні", - зазначив він.

Уряд також працює над Середньостроковим планом пріоритетних дій до 2020 року. На даному етапі план обговорюється із громадськістю та експертним середовищем.

В.о. Генсека НАТО також зауважила, що процес реформ просувається в Україні. Серед них вона відзначила провадження системи електронних декларацій, зазначивши, що "це дуже гарний крок вперед".

"Я вітаю ваші зусилля. Я також заохочую Україну просувати свої реформи. НАТО буде продовжувати політичну і практичну підтримку України через пакет комплексної допомоги, трастові фонди", - зазначила Роуз Геттемюллер під час спілкування із журналістами за результатами переговорів.

НАТО підтримує програму регіональної повітряної безпеки, щоб Україна могла врядувати випадками порушення повітряної безпеки, зазначила вона.

Також здійснюються програми медичної реабілітації для українських військових, відбулися тренування більше 800 військових, надаються поради антикорупційним органам. НАТО допоміг розбудувати центр для моніторингу і розслідування порушень кібербезпеки та допомогає реформувати інституції безпеки і оборони України, зазначила в.о. Генсека НАТО.

Глава Уряду подякував за високу оцінку НАТО перетворень, що відбуваються в Україні.

В України та НАТО є план спільний дій, ухвалений Урядом. Найближчим часом цей план дій буде розглянутий і підписаний Президентом, зазначив Прем'єр-міністр.

"Це означає, що ми будемо поглиблювати нашу співпрацю через використання різних інструментів, у тому числі трастових фондів, які створені, в освітній сфері щодо навчань українських військових, та багатьох інших сферах, що охоплюють нашу співпрацю", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр запросив в.о. Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер відвідати Україну.

"Ми є надійним партнером НАТО. Ми будемо все робити для того, щоб поглиблювати нашу співпрацю, робити її результати більш ефективними в інтересах безпеки на континенті і розвитку демократії", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці