українська російська англійська
Блокада призводить до втрат в українській економіці, - Вадим Черниш
15.02.2017 | 19:06
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в інтерв’ю «Радіо Свобода» розказав про порядок переміщення товарів через лінію зіткнення, який існує вже понад два роки, про економічну шкоду державі, яку спричиняє блокада залізничних та автошляхів на Донбасі та про нерозривність зв’язків з непідконтрольними територіям.

На лінії зіткнення немає контрабанди, адже там немає державного кордону. Йдеться про порушення порядку переміщення товарів, - зазначив в ході розмови Вадим Черниш. Порядок регулюється наказом СБУ № 415 та існує вже понад два роки. Там чітко вказаний перелік товарів та список суб’єктів господарювання, щоразу спеціальним органом ухвалюється рішення про переміщення вантажів. Це легальний процес, а от порушення порядку має каратися, згідно з чинним законодавством.

Крім того, Міністр підкреслив, що Донецька та Луганська області, включно з окремими районами, які тимчасово не контролює український Уряд, міцно пов’язані з усією Україною - це взаємозалежність в енергопостачанні, водопостачанні, газопостачанні, країна нерозривно сплетена цілими галузями економіки – хімічною, металургійною тощо.

Росія уособлює не лише військову агресію, це планомірні намагання дестабілізувати українську економіку, - переконаний Вадим Черниш.

«Керовані Російською Федерацією збройні угрупування блокують українські підприємства, які дають суттєві надходження в бюджет України, потужності яких розташовані на тимчасово непідконтрольних Уряду територіях. Бойовики в різний час намагалися перепідпорядкувати їх фейковій владі, але Україні ціною серйозних дипломатичних зусиль під час Мінських переговорів вдалося зберегти контроль над власними надрами, стратегічними підприємствами та залишити у сфері впливу держави громадян, які працюють на цих підприємствах. Водночас  деякі політики всередині держави починають діяти синхронно з представниками терористичних угрупувань, керованих Росією. І ця синхронність викликає багато запитань. Це ставить під загрозу політико-дипломатичний шлях, про який неодноразово говорив Президент України», - сказав Міністр.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
26 травня Павло Петренко презентує новітню он-лайн програму для запису на стажування студентів юридичного профілю в органах юстиції
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві