українська російська англійська
Блокада призводить до втрат в українській економіці, - Вадим Черниш
15.02.2017 | 19:06
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в інтерв’ю «Радіо Свобода» розказав про порядок переміщення товарів через лінію зіткнення, який існує вже понад два роки, про економічну шкоду державі, яку спричиняє блокада залізничних та автошляхів на Донбасі та про нерозривність зв’язків з непідконтрольними територіям.

На лінії зіткнення немає контрабанди, адже там немає державного кордону. Йдеться про порушення порядку переміщення товарів, - зазначив в ході розмови Вадим Черниш. Порядок регулюється наказом СБУ № 415 та існує вже понад два роки. Там чітко вказаний перелік товарів та список суб’єктів господарювання, щоразу спеціальним органом ухвалюється рішення про переміщення вантажів. Це легальний процес, а от порушення порядку має каратися, згідно з чинним законодавством.

Крім того, Міністр підкреслив, що Донецька та Луганська області, включно з окремими районами, які тимчасово не контролює український Уряд, міцно пов’язані з усією Україною - це взаємозалежність в енергопостачанні, водопостачанні, газопостачанні, країна нерозривно сплетена цілими галузями економіки – хімічною, металургійною тощо.

Росія уособлює не лише військову агресію, це планомірні намагання дестабілізувати українську економіку, - переконаний Вадим Черниш.

«Керовані Російською Федерацією збройні угрупування блокують українські підприємства, які дають суттєві надходження в бюджет України, потужності яких розташовані на тимчасово непідконтрольних Уряду територіях. Бойовики в різний час намагалися перепідпорядкувати їх фейковій владі, але Україні ціною серйозних дипломатичних зусиль під час Мінських переговорів вдалося зберегти контроль над власними надрами, стратегічними підприємствами та залишити у сфері впливу держави громадян, які працюють на цих підприємствах. Водночас  деякі політики всередині держави починають діяти синхронно з представниками терористичних угрупувань, керованих Росією. І ця синхронність викликає багато запитань. Це ставить під загрозу політико-дипломатичний шлях, про який неодноразово говорив Президент України», - сказав Міністр.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту