українська російська англійська
Верховна Рада підтримує проект "Цифрового порядку денного України"
16.02.2017 | 14:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 16 лютого, у Комітеті Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку пройшли слухання «Цифровий порядок денний для сучасної України». Учасники заходу обговорили подальші спільні зусилля у процесі втілення цифрового порядку денного для України та її інтеграцію у світові процеси цифровізації.

«Для збереження своєї конкурентоспроможності на глобальному ринку Україні необхідно подолати відставання від розвинених країн у цифровій сфері. У цьому нам допоможе формування та реалізація Цифрового порядку денного. Зважаючи на пріоритет цифрової сфери, саме розвиток ІКТ вимагає виокремлення в окремий напрямок економіки та формування єдиної державної політики у цьому напрямку», - наголосив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Він підкреслив, що цифровізація проектів є глобальною тенденцією, яка сприяє стрімкому розвитку інновацій, технологій, залежить від людського капіталу та може суттєво прискорити розвиток для кожної галузі та економіки у цілому. Степан Кубів нагадав, що Україна як ніхто інший має усі передумови та можливості для стрімкої розбудови цієї сфери: «Галузь ІКТ уже зараз формує 3,4% ВВП України та займає третє місце за обсягом експорту. При цьому економічний   ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в Україні оцінюється у додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів».

«Цифровізація країни - це зростання економіки та її трансформація із сировинної у цифрову, це викорінення корупції завдяки прозорість роботи електронних систем, а також інтеграція України у Єдиний цифровий ринок ЄС. Майбутнє – за цифровими технологіями та інноваціями, і я сподіваюся, що Україна долучиться до країн, що не просто мають, а й активно втілюють свої цифрові адженди», - відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Учасники слухання узгодили пріоритетність подальшого цифрового розвитку України, а також домовилися активно співпрацювати для напрацювання законодавчих та інституційних можливостей для розвитку цифрової економіки для України.

З проектом «Цифрової адженди України» можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2htIdTw

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
28 березня відбудеться церемонія Завершення 22-го Тижня Франкофонії в Україні
28 березня - презентація першого тому Великої української енциклопедії
27-28 березня делегація Міністерства соціальної політики відвідає Харків
27 березня відбудеться круглий стіл щодо забезпечення доступу громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях до якісної освіти
27 березня за участі Лілії Гриневич відбудеться презентації звіту "Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017"
25 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі Еспрессо ТВ
25 березня в рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» в Маріїнському парку буде висаджена Алея зеленого майбутнього
24 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі ZIK