українська російська англійська
Глава Уряду про енергетичну блокаду: Ми і цю кризу витримаємо, навіть якщо вона створена деякими українськими руками
21.02.2017 | 13:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд має чіткий план щодо досягнення енергетичної незалежності країни і вживає усі заходи для того, щоб захистити українських громадян та національну економіку від ризиків, які несе енергетична блокада. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у вівторок.

"Наголошую на тому, що в українських громадян буде освітлення, і ми все зробимо для того, щоб забезпечити можливості розвитку промислових підприємств нашої країни. Ми знайдемо правильні інструменти і правильні рішення, але не дозволимо нікому, щоб 45-мільйонна країна страждала від чиїхось забаганок", - підкреслив Глава Уряду.

"Які би не були у нас випробування, хочу запевнити усіх українських громадян: ми і цю кризу витримаємо, навіть якщо вона створена деякими українськими руками. Ситуація буде контрольованою, і ми знайдемо вихід з цієї кризи, яку нам штучно влаштували", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зауважив, що блокування постачання вугілля у розпал опалювального сезону загрожує віяловими відключеннями по усій країні, зупинкою зростання національної економіки та роботи металургійних підприємств.

"У чому ризик полягає сьогодні? У тому, що Україна може отримати віялові відключення - не сьогодні, а в перспективі. Ми можемо поставити під загрозу зростання національної економіки, а це означає нормальні робочі місця для українських громадян", - наголосив Володимир Гройсман.

У металургійній галузі працюють близько 300 тис. українців, зазначив він.

"У середньостроковій перспективі - 1-2-3 роки - у нас немає альтернативи, ніж антрацитове вугілля. Я думаю, що усі це розуміють. Але, можливо, у когось є абсолютно інша мета довести Україну до відчаю", - зауважив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр переконаний, що першочергове завдання на сьогодні відновити енергетичну незалежність України. Уряд має "чіткий план того, що маємо зробити і що зроблено", запевнив він.

Як приклади здійснених Урядом заходів, спрямованих на досягнення енергетичної незалежності, Володимир Гройсман нагадав, що у 2016 році на Дністровській ГАЕС був запущений новий агрегат.

Здійснюється нарощення потужностей та диверсифікація постачання ядерного палива для потреб атомної енергетики, чия питома вага у балансі виробленої електроенергетики зросла з 47% до 55%.

Уряд докладає зусиль для розвитку гідроенергетики та ухвалив стратегію, що передбачає збільшення її питомої ваги майже удвічі.

Ці заходи у тому числі зменшують залежність України від антрацитового вугілля, зазначив Прем'єр-міністр.

"Ми робимо свою роботу, і робимо її якісно, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Ми далі йдемо до енергонезалежності нашої держави. Ми збільшуємо видобуток українського газу, ми зменшуємо залежність від будь-яких інших енергетичних складових, які ми імпортуємо, і у середньостроковій перспективі Україна буде повністю енергонезалежною державою. Я це говорю не сьогодні, щоби сказати щось добре, а я говорив це і півроку тому".

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".