українська російська англійська
Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на закупівлю ангіографічного обладнання щорічно рятуватиме життя 3 тисячам українців, - Володимир Гройсман
21.02.2017 | 14:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок прийняв постанову "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання".

Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на створення центрів серцево-судинної хірургії та реімбурсації ліків для хронічно хворих на гіпертонію дозволить врятувати від смертності та інвалідності щорічно 3 тис. українців, наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, анонсуючи розгляд цього питання Урядом.

"Після впровадження цієї програми ми врятуємо життя мінімум 3 тисячам українських громадян щороку. Це 3 тисячі сімей, це батьки і матері, це рідні і близькі люди", - зауважив Глава Уряду.

План створення серцево-судинних центрів по усій країні, презентований командою Міністерства охорони здоров'я, був закладений в основу Державного бюджету на 2017 рік.

Прем'єр-міністр зауважив, що українські громадяни живуть на 5-7-10 років менше, ніж громадяни європейських країн. "Я вважаю, що це є надзвичайна несправедливість", - висловив стурбованість Глава Уряду.

Лідируючі позиції у структурі смертності українців займають серцево-судинні захворювання: інфаркти, інсульти. Сьогодні ці хвороби молодшають, зазначив Володимир Гройсман.

"Ми не можемо як Уряд стояти осторонь цього процесу. Ми маємо допомогти українським громадянам вирішити проблеми зі здоров'ям. Маємо зменшити смертність українських громадян", - наголосив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що 16 тисяч людей в Україні щорічно потребують невідкладної ангіографії та стентування. Таких процедур в країні проводиться близько 6 тисяч.

"Мова йде про те, що ми зараз через ті ресурси, які ми заклали, через цю Постанову, взаємодію із місцевими органами влади у потребі приміщень, до кінця року створимо необхідну кількість такого обладнання в країні, навчимо персонал, і вони будуть реально рятувати життя українських громадян. Три тисячі людей, які будуть жити, три тисячі щасливих сімей, які не втратять своїх рідних і близьких. Це настільки важливо", - наголосив Володимир Гройсман.

Також з 1 квітня вступає у дію механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, а також цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

"Якщо говорити про системне рішення, то ми придбаємо обладнання у співфінансуванні з місцевими бюджетами, щоб підвищити їхню відповідальність. Це одне питання. Друга позиція: до тих коштів, які ми виділили на закупівлі медичних препаратів і ліків, у тому числі до переліку увійдуть стенти, які будуть закуплені через міжнародні організації значно дешевші і  якісніші. І третя позиція – це реімбурсація. З 1 квітня ми запускаємо програму безкоштовних ліків для гіпертонічно хворих. Якщо у людини тиск, вона зможе отримати безкоштовні ліки. Вона буде мати можливість отримати підтримку і допомогу у спеціалізованому медичному закладі  і безкоштовно зробити стентування", - наголосив Володимир Гройсман.

Він закликав максимально розширювати можливості та швидко продовжити реалізацію цього рішення. "Кошти є, порядок є, спільно з місцевими органами влади зараз це питання треба швидко вирішувати. Це питання буде під постійним контролем, щоб ми вийшли на конкретний результат", - зазначив Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
24 квітня відбудеться брифінг заступника Міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка