українська російська англійська
Україна в повному обсязі виконує зобов'язання за Договором про звичайні збройні сили в Європі
22.02.2017 | 17:53
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У період з 13 по 17 лютого 2017 року інспекційна група ФРН у складі дев’яти осіб проводила на території України інспекції оголошених місць відповідно до положень Договору про звичайні збройні сили в Європі (далі ДЗЗСЄ).

У визначений час були проінспектовані 10 гірсько-штурмова бригада та 12 окрема бригада армійської авіації з метою контролю за дотриманням Україною кількісних обмежень озброєння та військової техніки, що підлягають під дію ДЗЗСЄ.

“За результатами проведених верифікаційних заходів інспекційна група ФРН підтвердила, що Україна в повному обсязі виконує зобов’язання за Договором про звичайні збройні сили в Європі за результатами проведених верифікаційних заходів багатонаціональних інспекційних груп”, – зазначили в Управлінні верифікації Генерального штабу Збройних Сил України.

20 лютого 2017 року до України прибула багатонаціональна інспекційна група Данії для проведення інспекції оголошеного місця за ДЗЗСЄ. До складу іноземної інспекційної групи увійшли представники ФРН, Франції та Чеської Республіки. У визначений час було проінспектовано 184 навчальний центр.

Довідково

Договір про звичайні збройні сили в Європі — був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі вищими представниками урядів і міністрами закордонних справ 22 держав-учасниць Організації Північноатлантичного договору і тодішньої Організації Варшавського договору. Після розпаду СРСР та Чехословаччини кількість держав-учасниць Договору збільшилася до 30.

Цей Договір встановлював кількісні обмеження на низку категорій звичайних (неядерних і неракетних) озброєнь, які країни-учасниці мали право розташовувати на своїй території чи її регіонах. Договір дозволив значно зменшити наступальні потенціали колишніх держав-супротивників, забезпечив ефективний контроль за рівнями звичайних озброєнь. Район застосування Договору охоплює всю сухопутну територію держав-учасниць в Європі від Атлантичного океану до Уральських гір.

Для кожної держави були визначені максимальні рівні для наявності п'яти категорій звичайних озброєнь (бойові танки, бойові броньовані машини, артсистеми калібру понад 100 мм, бойові літаки та ударні вертольоти).

Договір був ратифікований Верховною Радою України 1 липня 1992 року та є безстроковим.

Після ліквідації Організації Варшавського договору і розпаду СРСР на окремі держави учасники Договору уклали Угоду про адаптацію, яка відображала ці зміни. Процес адаптації існуючого Договору було успішно втілено в життя підписанням у Стамбулі 19 листопада 1999 року Угоди щодо адаптації Договору про ЗЗСЄ. Основними напрямками адаптації Договору є еволюція обмежень озброєнь та військової техніки, перегляд функціонування Договору в сучасних умовах, регулювання розміщення іноземних військ, вдосконалення системи контролю та обміну інформацією.

21 вересня 2000 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду щодо адаптації Договору про ЗЗСЄ.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві
25 травня Вадим Черниш презентує законопроект щодо визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів та надання їм державної соціальної допомоги
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села