українська російська англійська
Євген Нищук обговорив з керівниками обласних структурних підрозділів актуальні проблеми діяльності закладів культури в умовах децентралізації
24.02.2017 | 17:18
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 лютого, у Національному заповіднику «Софія Київська» під головуванням Міністра культури України  Євгена Нищука відбулася нарада за участю керівництва відомства та керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних, Київської міської державної адміністрації.

Відкриваючи нараду, Міністр культури України наголосив на важливості проведення подібних зустрічей, які вже носять системний характер та  дозволять спільними зусиллями напрацювати нові механізми здійснення державної культурної політики.

«Усі ми прагнемо змін, у тому числі у виробленні нових механізмів здійснення культурної політики. Українська громада очікує від Мінкультури послідовних, комплексних, системних дій на обраному шляху реформування країни. Але зміни всередині країни творять підґрунтя для яскравої презентації нас назовні – якими нас хочуть бачити, якими нас можуть бачити, якими ми, українці, є у світі», - сказав Євген Нищук.

Він наголосив, що основною темою нинішньої зустрічі є розгляд та обговорення актуальних проблем діяльності закладів культури в умовах децентралізації.

«Традиційно заклади культури в селищах, районних центрах сприймаються як установи,  що надають послуги дозвілля, будь-то бібліотека, будинок культури або секція аматорського мистецтва. Проте вони можуть стати справжнім соціальним інститутом згуртування  територіальних громад», - зазначив Євген Нищук.

«Сучасне суспільство вимагає наповнення культурної складової життя громад новим змістом. Місцеві органи влади і громада мають усвідомлювати, що сьогодні культурні інституції несуть набагато ширші функції, а успішний розвиток регіонів безпосередньо пов'язаний з новим баченням культури. Це нові робочі місця і розвиток бізнесу: створення умов для розвитку креативних індустрій, ремесел, сільських музеїв з внутрішнім туризмом, творчої діяльності у кожному конкретному регіоні надання можливості для рівного доступу до медіа-ресурсів та багато іншого. І як результат ми маємо отримати згуртованість громади, активних освічених стейкхолдерів суспільного життя, а це зменшить прірву між владою і громадою, децентралізація відбудеться реально, а не на папері».

 Міністр культури наголосив, що заклади культури сьогодні мають оновитися, як змістовно, так і функціонально та потребують введення  соціальної та економічної складової у концепцію вирішення проблем локальних закладів культури.

Євген Нищук також поінформував про здійснення Міністерством культури впродовж 2016 року та на початку 2017 року кроків  для ефективного впровадження реформи децентралізації.

А саме: 

проведено ретельну інвентаризацію і оцінку стану наявних закладів культури у селищах, селах та малих містах;

ініційовано проведення Радою Європи Аналітичного огляду культурної політики з окремим наголосом на питаннях охорони культурної спадщини і модернізації культурних інституцій та інфраструктури в різних регіонах з метою удосконалення формування державної політики у сфері культури; запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні (СDIS) для отримання об’єктивних наукових даних про розвиток сфери культури в Україні; 

підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки впровадження ініціатив з децентралізації влади за відповідними секторальними напрямками, зокрема у сфері культури;

за пропозицією Мінкультури до проекту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» включено культурний контекст. Тобто, одним із головних критеріїв для формування адміністративно-територіальних одиниць України буде наявність культурного потенціалу.

Окрім того, як зазначив Міністр культури Євген Нищук, до кінця року відомством планується здійснити ще низку заходів. Зокрема, забезпечити включення культури до основоположних нормативно-правових актів, які розроблятимуться з метою впровадження реформи децентралізації; виробити диференційовані моделі функціонування закладів культури; розробити та затвердити мінімальний перелік культурних послуг; активізувати проведення заходів у місцевих громадах щодо адвокації культурних прав.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України
27 червня відбудеться засідання колегії Держкомтелерадіо