українська російська англійська
Прем'єр-міністр переконаний, що прогнозоване зростання економіки на 3% у 2017 році може бути перевершене
24.02.2017 | 18:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман впевнений, що у 2017 році вдасться перевершити прогнозоване зростання економіки на 3%, якщо Уряду не будуть чинити перепони у реалізації визначених пріоритетів. Про це він заявив під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

"Ми бачимо оптимістичне зростання. На 2017 рік ми заклали 3% зростання, але ми думаємо, що ми можемо цей показник збільшити. Єдине, щоб ми самі собі не створювали в Україні проблем. Це є ключове питання, - наголосив Прем’єр-міністр. - Це буде означати, що в українців буде робота, що ми будемо виробляти більше продукції, заробітні плати в Україні будуть зростати, у тому числі питома вага заробітних плат у виробленні продукції, і ми будемо працювати на спільний успіх".

Говорячи про досягнення Уряду у 2016 році, Володимир Гройсман зазначив, що вдалося стабілізувати макроекономічну ситуацію. За результатами року ВВП країни зріс на 2,2%, а у 4 кварталі – на 4,7%. Це добрий сигнал, що українська економіка починає відновлюватися, зауважив він.

Уряд докладає багато зусиль для забезпечення економічного зростання. Зокрема, багато уваги приділяється напрямку створення якісного середовища для інвестицій та відновлення промислового потенціалу України.

"Кожна моя робоча поїздка в будь-який регіон країни так чи інакше пов'язана з розвитком національної  економіки", - зазначив Глава Уряду.

У цьому напрямку Уряд зокрема створив Офіс залучення та підтримки інвестицій, Національний комітет з промислового розвитку як механізм для визначення необхідних завдань щодо відновлення української промисловості. Також працює Офіс з просування експорту.

"Ці три інструменти ми розглядаємо як один ланцюг, що буде впливати на розвиток економіки", - зазначив Володимир Гройсман.

Зростання економіки забезпечить вирішення питань соціального характеру. Зокрема, на часі створення справедливої пенсійної системи, підвищення заробітних плат громадян, зазначив Прем’єр-міністр.

"Наше завдання тільки єдине – розвиток національної економіки, формування національного ресурсу і реінвестиція цих ресурсів у якість життя українських громадян, - наголосив Глава Уряду. - Вищі заробітні плати – це наш пріоритет".

Серед інших досягнень Уряду у минулому році зокрема: розпочато реформу державної служби, капітальний ремонт країни та будівництво доріг, здійснюються електронні державні закупівлі, що вже заощадили близько 8 млрд грн.

Говорячи про сферу енергоефективності, Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд зупинив падіння видобутку українського газу, було розпочато його зростання. Сьогодні зростання власного видобутку сягнуло понад 100 млн кубометрів. У 2017 році прогнозоване зростання видобутку складе не менше ніж 500 млн кубометрів. Уряд також працює над розвитком атомної енергетики, що сприятиме досягненню енергетичної незалежності країни.

Уряд сформував Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року та продовжує його обговорення із експертами та громадським середовищем. План зокрема передбачає п'ять пріоритетів роботи Уряду: забезпечення економічного зростання, підвищення ефективності врядування, розвиток людського капіталу, зокрема у частині реформи системи охорони здоров'я та пенсійної системи, підтримки культури, а також забезпечення національної безпеки і оборони.

"Ті результати, які ми маємо у 2016 році, дають повний оптимізм щодо зміни ситуації у кращий бік у 2017 році", - зазначив Глава Уряду.

 

 

версія для друку
Анонси
31 березня представники Консультативної місії ЄС передадуть поліцейським Київської області комплекти технічного обладнання
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня Павло Петренко та Марі Йованович візьмуть участь у церемонії підписання Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
31 березня у Києві відбудеться випуск слухачів Національного університету оборони України
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту