українська російська англійська
Глава Уряду: Організатори енергетичної блокади зсередини знищують Україну та підіграють росіянам, породжуючи руйнівні наслідки для економіки держави
01.03.2017 | 12:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична блокада загрожує зупинкою економічно активних підприємств, що спричинить ланцюгову реакцію та може припинити фінансування за низкою соціальних програм на місцях. Таким чином, організатори блокади умисно зсередини знищують Україну, підігруючи росіянам. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Очевидним є те, що наслідки від такої блокади є руйнівними для економіки нашої держави. Негативних питань я би назвав декілька: це загроза теплопостачання в містах, загроза відсутності електроенергії в необхідних об'ємах, загроза зупинки економічно активних підприємств, вивільнення сотні тисяч працівників і, як наслідок, руйнівні процеси в національній економіці", - підкреслив Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що учора зустрічався з керівниками багатьох металургійних підприємств, у тому числі з іноземним капіталом, з різних міст країни.

Згідно з їх заявами, якщо Україна не використовує українські надра та вугілля, наприклад для металургії, є тільки два варіанти закуповування цього вугілля: або в США, що невигідно для цих підприємств і довго, або з Російської Федерації.

На усіх підприємствах працюють сотні тисяч людей: зокрема, на ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" - 17 тис. людей, на ПрАТ "Авдіївський коксохімічний завод" - 4 тис. людей, ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" - 25 тис. людей.

Усі підприємства працюють у містах, сплачують податки, зокрема 60% ПДФО зараховуються до місцевих бюджетів. Звідси йдуть кошти на фінансування сфер культури, освіти, охорони здоров'я, ремонту доріг, інфраструктури тощо, зауважив Глава Уряду.

"Це така ланцюгова реакція, яка може виникнути в національній економіці. Усі мають це усвідомлювати", – наголосив Прем'єр-міністр.

"Чи усвідомлюють ті люди, які організовують блокаду, що вони роблять - що вони зсередини знищують Україну, підігруючи росіянам? - зауважив він. - Якщо усвідомлюють, що вони роблять, і роблять це умисно, вони стають гравцями, які спільно координуються з бойовиками і російською владою. Все, третього варіанту немає".

Він закликав організаторів блокади до діалогу із представниками металургійних підприємств.

"Я розумію, що можливо комусь дуже хочеться, щоб ми запустили ворога настільки глибоко всередину країни, щоби дати можливість і зсередини дестабілізувати ситуацію, і можливо реалізувати інший сценарій той, який ми бачили, який називають придністровським або абхазьким сценарієм, але Україна - цілісна країна. Крим і Донбас - це територія України. І наше завдання сьогодні повернути те, що у нас незаконно забрали", - зауважив Глава Уряду.

"Я не хочу вірити у те, що політики, які підіграють блокаді, роблять це умисно, стаючи акторами інших сценаріїв, які розроблені за межами України. Хочу вірити у те, що це не так. Але навіть боюся уявити, що деякі політики - наші власні українські - можуть відігравати у цьому абсолютно ключову роль - підриву нашої незалежності, державності", - сказав Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр запевнив, що Уряд буде робити усі необхідні заходи, щоб не допустити будь-яких катастрофічних наслідків для держави через енергетичну та економічну блокади.

 

 

версія для друку
Анонси
31 березня представники Консультативної місії ЄС передадуть поліцейським Київської області комплекти технічного обладнання
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня Павло Петренко та Марі Йованович візьмуть участь у церемонії підписання Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
31 березня у Києві відбудеться випуск слухачів Національного університету оборони України
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту