українська російська англійська
Володимир Лапа та зернотрейдери обговорили проблемні питання експорту зерна
06.03.2017 | 15:44
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Відбулася зустріч Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи з експортерами українського зерна та представниками профільних асоціацій.

Від Держпродспоживслужби у зустрічі взяли участь заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко, начальник відділу карантину рослин Вадим Чайковський, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Сергій Поповський та директор ДУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» В’ячеслав Дигуляр.

Як наголосив Володимир Лапа, Держпродспоживслужба зацікавлена у забезпеченні прозорих та зрозумілих правил для українського бізнесу, зокрема в рамках здійснення фітосанітарного контролю.

Він також поінформував учасників зустрічі про те, що набув чинності наказ Міністерства агарної політики та продовольства України від 23 лютого 2017 року №87 про створення робочої грипи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні. Створення такої робочої групи ініціювала Держпродспоживслужба разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), профільними асоціаціями та представниками бізнес-спільноти. «Ми розраховуємо, що орган зніматиме гострі питання, які виникають у бізнесу, та дозволить покращити інвестиційний клімат для всіх учасників ринку», - наголосив Володимир Лапа.

Разом з тим начальник відділу карантину рослин Вадим Чайковський поінформував присутніх, що з початку року з України було експортовано майже 7 млн тонн зернових, олійних та бобових культур. Експорт здійснюється до Індії, Іспанії, Єгипту, Ірану, Ізраїлю, Італії, Нідерландів, Португалії, Бангладеш, Туреччини, Лівії, Лівану, Саудівської Аравії, КНР та ін.

Він зазначив, що компанії-зернотрейдери в поточному році стикаються з тими ж проблеми, що і в попередні роки – це недотримання фітосанітарних вимог країни призначення, наявність карантинних організмів, невизнання НОЗР Індії  фумігації препаратами з діючою речовиною РН3, що призводить до направлення Україні нотифікаційних повідомлень.

Учасники засідання обговорили питання фітосанітарних процедур при експорті зернових. Відповідно до інформації суб’єктів господарювання прийнято рішення провести перевірку дотримання таких процедур в Одеській області за участю спеціалістів Держпродспоживслужби та представників профільних асоціацій.

Крім цього, на нараді обговорювались питання щодо можливої лібералізації імпортних вимог Єгипту в частині допустимих норм засмічення зерна амброзією полинолистою.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії