українська російська англійська
Сергій Савчук: Масове будівництво біогазових станцій - надійний інструмент вирішення енергетичних та економічних питань в Україні
06.03.2017 | 18:23
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

6 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у презентації нового проекту компанії «Миронівський хлібопродукт» з будівництва біогазової станції на птахофабриці у місті Ладижин Вінницької області. Ідея проекту – повністю утилізовувати курячий послід і виробляти з нього біогаз для виробництва електроенергії.

Загальна потужність електростанції складе 20 МВт. Першу чергу електричної станції потужністю 10 МВт буде введено у 2017-2018 роках, другу чергу також потужністю 10 МВт – у 2019-2020 роках. Загальна сума інвестицій по цьому проекту становить до 50 млн доларів.

«Держенергоефективності цілком підтримує ініціативи із будівництва біогазових станцій та електрогенерації з біогазу. Їх необхідно розповсюджувати по всій країні, адже такі проекти передусім дозволяють вирішувати енергетичні та економічні питання. Ця станція дозволить замістити 87 млн м3 газу у рік», - прокоментував Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі проекти мають цілу низку переваг. З точки зору підприємства, це утилізація відходів, забезпечення власних потреб в енергоресурсах, додаткові можливості для розвитку бізнесу. З точки зору держави – зменшення енергетичної залежності, активізація економіки, створення нових робочих місць, розвиток внутрішнього ринку виробництва місцевих видів палива.

Голова Агентства також відзначив, що рішення компанії інвестувати у будівництво біогазової станції – це свідчення того, що законодавство у сфері відновлюваної енергетики працює. Відповідно до чинного Закону України № 514-VIII компанія зможе продавати у мережу вироблену з біогазу електроенергію та отримає надбавку до цього тарифу за використання вітчизняного обладнання у розмірі до 10%.

Сергій Савчук висловив впевненість, що такі проекти руйнують стереотипи про те, що начебто виробництво біогазу з курячого посліду – це повернення в минуле. «Наприклад, у розвиненій Німеччині більше 11 тисяч біогазових установок, а в Україні – поки що лише 10 одиниць. Різниця катастрофічна і ситуацію потрібно виправляти. Держава, зі свого боку, підтримує ці проекти, щоб для інвестора строк окупності таких проектів був мінімальним».

Підтримку проекту також висловили Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України, Олексій Оржель, голова Української асоціації відновлюваної енергетики та інші експерти.

Нагадаємо, що сьогодні в країні працює 10 біогазових установок загальною потужністю 10 МВт, з яких 5 МВт – це потужності установок Миронівського хлібопродукту. Тож, розпочинаючи перший етап будівництва нової біогазової установки, компанія подвоїть ринок біогазу.

 

версія для друку
Анонси
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
24 квітня відбудеться брифінг заступника Міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка