українська російська англійська
Сергій Савчук: За тиждень повноцінної роботи програми "теплих" кредитів нею скористалося більше півтисячі родин
07.03.2017 | 14:51
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

В Україні всі охочі можуть скористатися Урядовою програмою безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла. З 1 березня програма запрацювала за усіма трьома напрямами, тобто громадяни, які залучають кошти на енергоефективні заходи, отримають відшкодування з держбюджету частини «теплого» кредиту у таких розмірах:

·          20% на придбання твердопаливних котлів, 35% для субсидіантів;

·          35% на енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення індивідуального житла;

·          40% - 70% на енергоефективні матеріали та обладнання для ОСББ та ЖБК.

«Лише за кілька днів роботи програми її учасниками стали більше півтисячі родин. Зокрема: 20 сімей залучили 424 тис. грн на заміну газових котлів на альтернативні, 649 родин оформили так звані «теплі» кредити на утеплення індивідуального житла на суму 15,7 млн грн, для реалізації 6 проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках ОСББ за тиждень вони залучили 632 тис. грн», – озвучив результати щотижневого моніторингу Урядової програми Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі результати – беззаперечне свідчення надзвичайної затребуваності програми серед населення та ОСББ. Фактично за кілька робочих днів більше півтисячі українців залучили близько 16,8 млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів. Серед громадян зростає усвідомленість того, що енергоефективні заходи – це той правильний шлях, який призведе до зменшення споживання води, газу, тепла, електроенергії і, як наслідок, зменшення комунальних платежів. Додатковим бонусом також стане підвищений рівень комфорту в оселі, а вартість самого утепленого будинку зросте щонайменше на 25%.

Варто відзначити позитивну роль залучення ПриватБанк до участі у програмі. Як тільки він приєднався до програми з новими мякими умовами кредитування, як і очікувалося, розпочалася конкуренція між банками. Відтак, на сьогодні всі банки-учасники програми значно зменшили розмір відсоткових ставок за «теплими кредитами» для фізичних осіб. Наразі відсоткові ставки не перевищують 18% у трьох банках.

«Нагадую, що місцева влада надає додаткове відшкодування частини відсотків чи суми за «теплими» кредитами. Таких програм в Україні вже більше 220. Закликаю українців впроваджувати енергоефективні заходи і користуватися при цьому подвійною фінансовою допомогою: і від Уряду, і від місцевої влади», - зауважив Сергій Савчук.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"