українська російська англійська
Сергій Савчук: За тиждень повноцінної роботи програми "теплих" кредитів нею скористалося більше півтисячі родин
07.03.2017 | 14:51
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

В Україні всі охочі можуть скористатися Урядовою програмою безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла. З 1 березня програма запрацювала за усіма трьома напрямами, тобто громадяни, які залучають кошти на енергоефективні заходи, отримають відшкодування з держбюджету частини «теплого» кредиту у таких розмірах:

·          20% на придбання твердопаливних котлів, 35% для субсидіантів;

·          35% на енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення індивідуального житла;

·          40% - 70% на енергоефективні матеріали та обладнання для ОСББ та ЖБК.

«Лише за кілька днів роботи програми її учасниками стали більше півтисячі родин. Зокрема: 20 сімей залучили 424 тис. грн на заміну газових котлів на альтернативні, 649 родин оформили так звані «теплі» кредити на утеплення індивідуального житла на суму 15,7 млн грн, для реалізації 6 проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках ОСББ за тиждень вони залучили 632 тис. грн», – озвучив результати щотижневого моніторингу Урядової програми Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі результати – беззаперечне свідчення надзвичайної затребуваності програми серед населення та ОСББ. Фактично за кілька робочих днів більше півтисячі українців залучили близько 16,8 млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів. Серед громадян зростає усвідомленість того, що енергоефективні заходи – це той правильний шлях, який призведе до зменшення споживання води, газу, тепла, електроенергії і, як наслідок, зменшення комунальних платежів. Додатковим бонусом також стане підвищений рівень комфорту в оселі, а вартість самого утепленого будинку зросте щонайменше на 25%.

Варто відзначити позитивну роль залучення ПриватБанк до участі у програмі. Як тільки він приєднався до програми з новими мякими умовами кредитування, як і очікувалося, розпочалася конкуренція між банками. Відтак, на сьогодні всі банки-учасники програми значно зменшили розмір відсоткових ставок за «теплими кредитами» для фізичних осіб. Наразі відсоткові ставки не перевищують 18% у трьох банках.

«Нагадую, що місцева влада надає додаткове відшкодування частини відсотків чи суми за «теплими» кредитами. Таких програм в Україні вже більше 220. Закликаю українців впроваджувати енергоефективні заходи і користуватися при цьому подвійною фінансовою допомогою: і від Уряду, і від місцевої влади», - зауважив Сергій Савчук.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій