українська російська англійська
Сергій Савчук: За тиждень повноцінної роботи програми "теплих" кредитів нею скористалося більше півтисячі родин
07.03.2017 | 14:51
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

В Україні всі охочі можуть скористатися Урядовою програмою безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла. З 1 березня програма запрацювала за усіма трьома напрямами, тобто громадяни, які залучають кошти на енергоефективні заходи, отримають відшкодування з держбюджету частини «теплого» кредиту у таких розмірах:

·          20% на придбання твердопаливних котлів, 35% для субсидіантів;

·          35% на енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення індивідуального житла;

·          40% - 70% на енергоефективні матеріали та обладнання для ОСББ та ЖБК.

«Лише за кілька днів роботи програми її учасниками стали більше півтисячі родин. Зокрема: 20 сімей залучили 424 тис. грн на заміну газових котлів на альтернативні, 649 родин оформили так звані «теплі» кредити на утеплення індивідуального житла на суму 15,7 млн грн, для реалізації 6 проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках ОСББ за тиждень вони залучили 632 тис. грн», – озвучив результати щотижневого моніторингу Урядової програми Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі результати – беззаперечне свідчення надзвичайної затребуваності програми серед населення та ОСББ. Фактично за кілька робочих днів більше півтисячі українців залучили близько 16,8 млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів. Серед громадян зростає усвідомленість того, що енергоефективні заходи – це той правильний шлях, який призведе до зменшення споживання води, газу, тепла, електроенергії і, як наслідок, зменшення комунальних платежів. Додатковим бонусом також стане підвищений рівень комфорту в оселі, а вартість самого утепленого будинку зросте щонайменше на 25%.

Варто відзначити позитивну роль залучення ПриватБанк до участі у програмі. Як тільки він приєднався до програми з новими мякими умовами кредитування, як і очікувалося, розпочалася конкуренція між банками. Відтак, на сьогодні всі банки-учасники програми значно зменшили розмір відсоткових ставок за «теплими кредитами» для фізичних осіб. Наразі відсоткові ставки не перевищують 18% у трьох банках.

«Нагадую, що місцева влада надає додаткове відшкодування частини відсотків чи суми за «теплими» кредитами. Таких програм в Україні вже більше 220. Закликаю українців впроваджувати енергоефективні заходи і користуватися при цьому подвійною фінансовою допомогою: і від Уряду, і від місцевої влади», - зауважив Сергій Савчук.

 

версія для друку
Анонси
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту