українська російська англійська
Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння
10.03.2017 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння. Меморандум підписано за результатами шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, що відбулося у місті Києві 9-10 березня 2017 року. Від української сторони Меморандум підписали голова української частини комісії Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, від Ісламської Республіки Іран – голова  іранської частини комісії – Міністр Сільськогосподарського Джихаду Ісламської Республіки Іран Махмуд Ходжаті.

Участь у засіданні взяли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, голова української частини українсько-іранського комітету з питань режимів торгівлі Михайло Тітарчук, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан.

У ході засідання комісії сторони поінформували про соціально-економічну ситуацію у своїх країнах та обмінялися думками про стан та перспективи двостороннього співробітництва. Також  детально зупинилися на механізмах розвитку співробітництва у державному та приватному секторах економіки.

Під час зустрічі Ігор Насалик зазначив, що проведення шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва українська сторона сприймає як знак довіри та партнерства. Міністр окреслив напрямки подальшої взаємовигідної співпраці. «Підписання Меморандуму відкриває шлюзи для переходу від обговорення можливостей співробітництва до форм їх практичної реалізації», - наголосив він.

Окремо Ігор Насалик зазначив про важливість використання потенціалу для розширення співпраці в енергетичній галузі, що дало б ефективні рішення для розвитку атомної промисловості, теплової генерації, гідроенергетики, нафтогазової та нафтохімічної промисловості. «Співпраця з Іраном, сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України і забезпечить розвиток та функціонування стабільних і конкурентоспроможних секторів економіки наших держав», - наголосив Міністр.

Згідно з порядком денним засідання комісії сторони досягли домовленостей за напрямами співробітництва у сфері сільського господарства та продовольства, у договірно-правовій, інвестиційній, торговельній та банківській сферах. Також значну увагу приділили співпраці у гірничо-видобувній, геологічній, вугільній, нафтогазовій та нафтохімічній галузях. Також обговорили можливості двох країн для розширення співпраці у сфері енергетики, зокрема розвитку відновлюваних джерел енергії та атомно-промислового комплексу. У цьому зв’язку сторони засвідчили рішучість сприяти на урядовому та корпоративному рівнях практичній реалізації зазначених напрямків співробітництва.

Меморандум закріпив результати роботи комісії щодо розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва двох країн.

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 липня відзначатимуть Міжнародний день Дністра
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
28 червня відбудеться флеш-моб до Дня Конституції України за участі Міністра юстиції України
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України