українська російська англійська
Виконання Плану пріоритетних дій у 2016 році від Мінагрополітики: здешевлені кредити для сільгоспвиробника, санітарні та фітосанітарні заходи, розвиток органічного ринку
14.03.2017 | 17:33
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністерство аграрної політики та продовольства України представило Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році. Звіт було схвалено сьогодні, 14 березня, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Зокрема, у Звіті були представлені результати роботи Мінагрополітики щодо реформування системи державної підтримки сільського господарства, санітарних та фітосанітарних заходів, завершення земельної реформи та розвитку органічного ринку.

У розрізі реформування системи держпідтримки було зазначено про реалізовані бюджетні програми підтримки фермерів, виконані заходи щодо підвищення конкурентоспроможності малих і середніх сільгоспвиробників. Так, спрямування бюджетних коштів дали змогу 663 підприємствам скористатися бюджетною програмою та здешевити кредити обсягом 12,5 млрд гривень, що майже у 1,6 раза більше, ніж 2015 року.

Вперше у Державному бюджеті України на 2017 рік передбачені видатки для підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу у сумі, еквівалентній 1 відсотку вартості валової продукції, виробленої ними у 2016 році (5,5 млрд гривень). Також за бюджетом 550 млн гривень спрямовується на часткову компенсацію сільгосптоваровиробникам вартості придбаної ними техніки. Крім того, програмами підтримки на 2017 рік передбачено: здешевлення кредитів 300 млн грн; підтримка хмелярства, садів, виноградників — 75 млн грн; кредити фермерам — 65 млн грн; підтримка тваринництва — 170 млн грн.

У питанні санітарних та фітосанітарних заходів було відзначено про розробку законопроектів, що дозволять запровадити нову збалансовану систему державного контролю безпечності харчових продуктів. Ці законопроекти спрямовані на гармонізацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Окрім того, було розроблено законопроект щодо врегулювання питань виробництва, експорту, імпорту, маркування кормів, кормових добавок та преміксів. Це дозволить виробникам та споживачам цієї продукції стати законодавчо захищеними від неякісної, небезпечної сировини.

У рамках проведення земельної реформи у 2016 році було запроваджено аукціонний порядок передачі земель та спрощення процедур реєстрації договорів оренди. Крім того, були прийняті механізми збереження та відтворення земельних ресурсів шляхом розвитку меліорації, рекультивації, нормування та стандартизації у галузі охорони земель. Також створено робочу групу з підготовки Концепції запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення із залученням представників міністерств, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, Світового банку, асоціацій органів місцевого самоврядування. Результатом має стати розробка та подання до 1 липня 2017 року на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Також було зазначено про здійснені заходи щодо подальшого розвитку органічного ринку сільськогосподарської продукції в Україні та гармонізації національного законодавства у цій галузі до вимог ЄС. Зокрема, про розробку та подання Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» очікує розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій