українська російська англійська
Виконання Плану пріоритетних дій у 2016 році від Мінагрополітики: здешевлені кредити для сільгоспвиробника, санітарні та фітосанітарні заходи, розвиток органічного ринку
14.03.2017 | 17:33
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністерство аграрної політики та продовольства України представило Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році. Звіт було схвалено сьогодні, 14 березня, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Зокрема, у Звіті були представлені результати роботи Мінагрополітики щодо реформування системи державної підтримки сільського господарства, санітарних та фітосанітарних заходів, завершення земельної реформи та розвитку органічного ринку.

У розрізі реформування системи держпідтримки було зазначено про реалізовані бюджетні програми підтримки фермерів, виконані заходи щодо підвищення конкурентоспроможності малих і середніх сільгоспвиробників. Так, спрямування бюджетних коштів дали змогу 663 підприємствам скористатися бюджетною програмою та здешевити кредити обсягом 12,5 млрд гривень, що майже у 1,6 раза більше, ніж 2015 року.

Вперше у Державному бюджеті України на 2017 рік передбачені видатки для підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу у сумі, еквівалентній 1 відсотку вартості валової продукції, виробленої ними у 2016 році (5,5 млрд гривень). Також за бюджетом 550 млн гривень спрямовується на часткову компенсацію сільгосптоваровиробникам вартості придбаної ними техніки. Крім того, програмами підтримки на 2017 рік передбачено: здешевлення кредитів 300 млн грн; підтримка хмелярства, садів, виноградників — 75 млн грн; кредити фермерам — 65 млн грн; підтримка тваринництва — 170 млн грн.

У питанні санітарних та фітосанітарних заходів було відзначено про розробку законопроектів, що дозволять запровадити нову збалансовану систему державного контролю безпечності харчових продуктів. Ці законопроекти спрямовані на гармонізацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Окрім того, було розроблено законопроект щодо врегулювання питань виробництва, експорту, імпорту, маркування кормів, кормових добавок та преміксів. Це дозволить виробникам та споживачам цієї продукції стати законодавчо захищеними від неякісної, небезпечної сировини.

У рамках проведення земельної реформи у 2016 році було запроваджено аукціонний порядок передачі земель та спрощення процедур реєстрації договорів оренди. Крім того, були прийняті механізми збереження та відтворення земельних ресурсів шляхом розвитку меліорації, рекультивації, нормування та стандартизації у галузі охорони земель. Також створено робочу групу з підготовки Концепції запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення із залученням представників міністерств, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, Світового банку, асоціацій органів місцевого самоврядування. Результатом має стати розробка та подання до 1 липня 2017 року на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Також було зазначено про здійснені заходи щодо подальшого розвитку органічного ринку сільськогосподарської продукції в Україні та гармонізації національного законодавства у цій галузі до вимог ЄС. Зокрема, про розробку та подання Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» очікує розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

 

версія для друку
Анонси
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту
29 березня відбудеться засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2017 року