українська російська англійська
Міністерство соціальної політики представило звіт щодо виконання Програми діяльності Уряду за 2016 рік
16.03.2017 | 14:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

На засіданні Парламентського Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму 15 березня 2017 року Мінсоцполітики відзвітувало про виконання Програми діяльності Уряду у 2016 році.

«Основними завданнями, поставленими перед Мінсоцполітики на 2016 рік, було запровадження ефективного адресного надання соціальної допомоги, посилення соціального захисту громадян, які працюють, та реформування системи пенсійного забезпечення», - зазначив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

Він також поінформував про результати, досягнуті по ключових напрямах діяльності Мінсоцполітики. Зокрема, у напрямку зайнятості населення Мінсоцполітики проведено роботу щодо прогнозування ринку праці та розпочато реформування Державної служби зайнятості.

Також забезпечено підвищення державних соціальних стандартів та гарантій (на 16,1%), - більшими темпами, ніж рівень інфляції (112,4% грудень до грудня). Важливим фактором стало і збільшення мінімальної заробітної плати з січня 2017 року до 3200 грн.

Протягом 2016 року забезпечувалося супроводження у Верховній Раді України проекту Трудового кодексу України. Опрацьовано 1689 поправок народних депутатів України до 396 статей проекту Трудового кодексу України.

Що стосується соціального захисту населення, то у цій сфері забезпечено удосконалення системи надання житлових субсидій та стимулювання отримувачів до економного використання енергоносіїв, а також перехід до адресності та монетизації надання пільг і затвердження стандартів соціальних послуг.

«З метою запровадження нових механізмів зниження масштабу бідності та соціального відчуження Урядом схвалено Стратегію подолання бідності на період до 2020 року. Цей документ передбачає завдання щодо проведення дієвої політики зайнятості та підвищення доходів населення, забезпечення доступності послуг соціальної сфери для населення незалежно від місця проживання та ініціативності громад у розв’язанні найгостріших соціальних проблем та запобігання бідності»,- наголосив Сергій Устименко.

Одним із головних досягнень 2017 року стало забезпечення стабільного фінансування та своєчасних виплат пенсій. Скорочено дефіцит коштів Пенсійного фонду на 1,3 млрд гривень.

 «Перед нами стоїть багато завдань, це і завершення пенсійної реформи та інших реформ, які вже нами розпочаті. Водночас одним із загальнодержавних та ключових пріоритетів на 2017 рік є захист прав дітей та інших вразливих верств населення», - резюмував Сергій Устименко.

версія для друку
Анонси
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту