українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із представниками правоохоронних органів, як покращити бізнес-клімат в країні та перешкодити зловживанням контролюючих структур
17.03.2017 | 18:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з представниками правоохоронних органів та підприємців для обговорення проблем бізнесу. Головною темою розмови стало, яким чином створити сприятливий бізнес-клімат в країні та унеможливити зловживання контролюючих структур.

"Ця зустріч відбувається вперше, коли за одним столом представники бізнесу, Кабінету Міністрів і увесь силовий блок. Мета у нас з вами єдина - ми живемо у надзвичайно складних умовах, у яких наше економічне зростання має стратегічно важливе значення. Абсолютно повністю від цього залежить наша самостійність і незалежність, - наголосив Прем’єр-міністр. - Я хотів би сьогодні усіх нас заохотити об'єднатися, створити нормальні умови для бізнесу, перестати бізнес "кошмарити" і щоби кожен з нас зробив свої зусилля для економічного зростання".

Глава Уряду зазначив, що багато зустрічається з представниками бізнесу, які розповідають про випадки тиску з боку контролюючих органів.

"Коли бачимо, що у реальному секторі створюються штучно перешкоди для того, щоб бізнес нормально працював, створюються штучні вимоги, за яких бізнес не може нормально існувати, а, як правило, це впливає на внутрішній інвестиційний потенціал, це є неприпустимо", - підкреслив Володимир Гройсман. Він наголосив, що ті, хто порушує закон, мають нести відповідальність, але чесний бізнес має бути захищений.

Учасники наради заслухали інформацію Директора Офісу із залучення та підтримки інвестицій Даніеля Білака та Бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети щодо основних проблемних питань, що заважають роботі бізнесу в Україні. Серед головних проблем, зокрема, непропорційність обсягу процесуальних заходів правопорушенням, порушення при проведенні обшуків та арешту майна контролюючими органами, блокування діяльності підприємств через застосування санкцій та зупинення розмитнення, неефективність та затягування досудового розслідування тощо.

Представники урядових структур та правоохоронних органів також обговорили необхідність продовження дерегуляції і розширення  спектру послуг, які надаються бізнесу в режимі он-лайн, що суттєво знижує ризики корупції. Володимир Гройсман зауважив, що Уряд йде саме цим шляхом - минулого року уже було скасовано 367 неефективних регуляторних актів та ще 100 – минулого тижня. Учасники обговорили також питання створення єдиної служби фінансових розслідувань на зміну податковій міліції, економічним відділам МВС, СБУ.

Мова також йшла про необхідність налагодження якісного зворотного зв'язку від бізнесу щодо фактів тиску з боку контролюючих інстанцій на місцевому рівні. Усі учасники наради виразили готовність оперативно реагувати на такі сигнали, які стосуватимуться їхніх відомств. 

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії