українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Енергетична блокада спрямовувалася проти України і українців
20.03.2017 | 13:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична та економічна блокада спричинить стримування економічного зростання країни, що є персональною відповідальністю її ініціаторів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

"Блокада, яка відбулася, була не в інтересах України, ця блокада була в інтересах Росії. Ця блокада була проти українців і проти нашої держави. Це блокада, яка спричинить стримування нашого економічного зростання і, беззаперечно, є особи, які несуть за це персональну відповідальність", - підкреслив Володимир Гройсман.

Унаслідок дій ініціаторів блокади мінімізувати її негативні впливи на економіку країни буде влада, наголосив Прем’єр-міністр.

"Коли нам буде потрібно приймати нестандартні рішення для відновлення економічного зростання - це наше з вами завдання, це ми маємо зробити так, щоб мінімізувати негативні впливи. Це ми переживаємо за те, щоб не було віялових відключень в країні. Це ми відповідаємо за тепло в оселях. Ті, хто блокує, за це не відповідають, вони стоять осторонь", - зауважив Глава Уряду.

У цьому контексті він підкреслив важливість демонстрування політиками лідерства. "Приходить час, коли треба займати відкриту позицію по відношенню до українців, до держави", - зазначив він.

Прем’єр-міністр також прокоментував рішення місцевих рад, що підтримали енергетичну та економічну блокаду.

"Шановні, дорогі друзі, а чи хтось з вас хоча б наближено проаналізував наслідки цієї блокади, чи провів обговорення, щоб вийти до людей і сказати: "Це плюси від цієї блокади, а це - мінуси, і ми беремо на себе відповідальність за усі негативні наслідки?" Ні, цього не зробив ніхто з вас", - наголосив він.

Ніхто з представників місцевих рад також не звертався до Прем’єр-міністра для уточнення і обговорення наслідків блокади, зазначив Глава Уряду.

"Це говорить тільки про єдине, що іноді за течією легше йти, ніж проти неї. Але коли ми іноді йдемо проти течії, ми розуміємо, що можемо робити зміни, які позитивно позначаться на житті кожного українського громадянина", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що у країні достатньо викликів, з якими влада усіх рівнів має спільно впоратися. "Але якщо ми будемо роз'єднані, якщо займатимемо позицію "по течії", чи зможемо досягти успіху? Ні. 20 років нашої незалежності довели, що тільки справжнє лідерство і віра у справу дасть можливість отримувати перемогу Ми маємо виконувати соціальний контракт, маємо бути чесними перед людьми. Маємо не тільки говорити про наші наміри, маємо втілювати їх у життя", - зазначив Володимир Гройсман.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив, що блокада була організована, як тільки країна отримала можливості "вирватися з того зубожіння, в якому десятиріччями перебувала".

Так, він нагадав, що у 2016 році ВВП країни зріс на 2,2%, а у 4 кварталі економічне зростання досягло майже 5%. Таким чином економіка продемонструвала можливість досягти серйозного економічного зростання, що має бути конвертоване у якість життя людей: підвищення заробітних плат, соціальних стандартів, збільшення робочих місць тощо. Уряд також заклав основи до економічного зростання у 2017 році.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій