українська російська англійська
В Уряді розпочалася робота з лібералізації ринку вугілля
21.03.2017 | 09:05
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

20 березня за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана було створено робочу групу з питань лібералізації ринку вугілля. Очолив групу Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

«9 березня під головуванням Прем’єр-міністра відбулась зустріч з експертами, на якій обговорювалось питання побудови прозорого ринку вугілля як першочерговий етап на шляху до реформування енергетичного сектору. В результаті чого дорученням Прем’єр-Міністра України було ініційовано створення даної робочої групи, яка має на меті обговорити питання лібералізації ринку вугілля та створення українського ринкового індикатора на енергетичне вугілля, а також ідентифікувати та оцінити можливі переваги та ризики різних механізмів формування такого індикатора», - наголосив Володимир Кістіон, відкриваючи перше засідання групи.

Учасники наради обговорили проект закону «Про ринок вугільної продукції», питання укладання публічних двосторонніх договорів з купівлі-продажу вугілля, можливості започаткування вугільної біржі.

До наступного засідання робочої групи її учасники мають сформулювати свої зауваження щодо вказаного законопроекту. Крім того, Міненерговугілля разом з НКРЕКП та НКФРЦП та представниками Секретаріату Кабінету Міністрів мають відпрацювати нормативно-правове обґрунтування для укладання публічних двосторонніх договорів, а Міненерговугілля – опрацювати питання біржових торгів та участі у них державних вугледобувних підприємств.

До складу групи увійшли Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик (заступник голови), виконавчий директор Офісу реформ Антон Ященко (секретар робочої групи), Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, голова НКЦПФР Тімур Хромаєв, голова НКРЕКП Дмитро Вовк, в.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради Олександр Домбровський, директор компанії "Енергетичні ресурси України" Андрій Фаворов, представник Української енергетичної біржі Олексій Дубовський, президент DiXi Group Олена Павленко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко, заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко, незалежний експерт Андрій Герус, представники Секретаріату Кабінету Міністрів тощо.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
1 червня - виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту України
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня обиратиметься перший склад Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій
30 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
29 травня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - у прямому ефірі на "5 каналі"