українська російська англійська
Вадим Троян: Мета прикордонної служби на сьогодні – готовність забезпечити 100% контроль над східним кордоном держави
21.03.2017 | 15:54
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

21 березня заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, коментуючи запровадження системи інтегрованого контролю кордоном та оснащення пунктів пропуску обладнанням біометричного контролю, повідомив, що сьогоднішня мета Держприкордонної служби – бути стовідсотково готовою забезпечити контроль над східним кордоном держави.

«Відповідно до рекомендацій щодо лібералізації ЄС візового режиму на АДПС покладалися завдання покращення рівня безпеки документів, включаючи біометрику та зміцнення потенціалу у сфері управління кордонами», – наголосив заступник Міністра.

За його словами, сьогодні на кордоні функціонують 227 пунктів пропуску та пунктів контролю. З них за категорією перевезень: міжнародних – 164, міждержавних – 28 та місцевих – 35. Біометричний контроль на І-й лінії здійснюється у 157 міждержавних та міжнародних пунктах пропуску, на ІІ-й лінії обладнання для контролю з використанням відбитків пальців встановлено у 97 пунктах пропуску. Також 125 пунктів пропуску підключені до баз даних Інтерполу.

«З початку підключення системи у серпні 2015 року Україна відреагувала на 9900 повідомлень Інтерполу, з яких реалізувала 2445 інформацій щодо осіб та транспортних засобів», – зазначив Вадим Троян.

За час реформи Держприкордонслужба вже розробила механізм удосконалення обміну даними між суб’єктами інтегрованого управління кордонами. Разом з країнами ЄС та Молдовою створено дорожню карту спільної оперативної охорони кордону та запроваджене спільне патрулювання та контроль з низкою суміжних країн.

«На сьогодні спільний контроль вже здійснюється в низці пунктів пропуску на польському і молдавському напрямках. Також завершується нормативне врегулювання цього питання зі Словаччиною та обговорюється його впровадження з Угорщиною та Румунією», – повідомив Вадим Троян.

Реформаційні процеси дали змогу поточного року показати значне підвищення показників. Так, виявлено 59 осіб з підробленими паспортними документами, 501 з недійсними документами та 35 без документів. Затримано 155 нелегальних мігрантів. У пунктах пропуску припинено 6 спроб незаконного вивезення за кордон 7 дітей. Загалом з початку року працівники ДПС затримали близько 4 тисяч осіб за незаконне перетинання кордону.

У 2017 році заплановано реалізувати спільно з міжнародними партнерами близько 18 проектів щодо оперативної охорони кордону, удосконалення обміну інформацією та спільного аналізу загроз.

«У планах – продовження роботи над розширенням мережі контактних пунктів та проведення спільних з прикордонними службами суміжних держав операцій. Наша мета залишається незмінною: охорона та безпека західних кордонів держави, а також готовність забезпечити 100% контроль над східним кордоном держави», – зазначив заступник Міністра внутрішніх справ.

 

версія для друку