українська російська англійська
Рятувальники України та Грузії визначили подальші напрямки співпраці в сфері запобігання та реагування на надзвичайні ситуації
21.03.2017 | 18:36
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

21 березня розпочався офіційний візит делегації ДСНС України на чолі з Головою Служби Миколою Чечоткіним до Грузії. 

В перший день перебування українська делегація відвідала Агентство з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії, що розташоване у м. Тбілісі, та зустрілася з директором Агентства Звіадом Кацашвілі. Гості ознайомилися з системою реагування на надзвичайні ситуації в Грузії, діяльністю оперативно-рятувальної служби. Крім того, під час двосторонньої зустрічі, на якій також був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол України в Грузії Ігор Долгов, українські та грузинські колеги обговорили результати співробітництва впродовж минулих років та визначили подальші напрямки роботи і взаємодії в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків як природного, так і техногенного характеру.

«Грузія є важливим партнером для України. Підтвердженням цього є плідна двостороння взаємодія в різних сферах діяльності, у тому числі в галузі запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. І ми готові до продовження активного та результативного співробітництва, участі у спільних проектах, навчаннях, програмах, що спрямовані на обмін досвідом та підвищення спроможності України та Грузії оперативно реагувати та надавати взаємодопомогу у випадку виникнення надзвичайних ситуацій», - зазначив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

За результатами проведення зустрічі Микола Чечоткін та Звіад Кацашвілі підписали План спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Агентства з управління надзвичайними ситуаціями Міністерства внутрішніх справ Грузії на 2017-2019 роки.

 

Довідково

ДСНС України та Агентство з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії взаємодіють в рамках виконання міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Виконавчою Владою Грузії про співробітництво у галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (підписана 7 грудня 1998 року в м. Тбілісі, ратифікована 13 липня 1999 року).

За час співпраці грузинські рятувальники долучалися до участі у заходах, які відбувалися на території України. Зокрема, у 2014 році делегація Грузії брала безпосередню участь у якості наглядача під час атестації пошуково-рятувального загону «Мобільного рятувального центру ДСНС України» в міжнародній системі INSARAG.

У вересні 2015 року рятувальники Грузії брали участь у спільних масштабних міжнародних навчаннях Україна-НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна — 2015», що відбувалися на території Львівської області.

Також експерти Агентства  з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії спільно з представниками ДСНС беруть участь у міжнародних навчально-практичних заходах в рамках Програми ЄС з попередження, готовності до реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства (PPRDEast).

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду