українська російська англійська
Російська Федерація має відповісти за невиконання міжнародних зобов'язань у рамках СОТ
22.03.2017 | 13:06
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

21 березня 2017 року Органом по врегулюванню суперечок Світової організації торгівлі (СОТ) прийнято рішення про створення групи експертів у рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у треті країни: Казахстан та Киргизстан.

Раніше 20 лютого цього року після першого оголошення Україною на засіданні Органу врегулювання суперечок вимоги про створення Групи експертів РФ використала свій єдиний шанс та відхилила вимогу. Наразі після другого оголошення група експертів створена, попри позицію Російської Федерації.

Надалі процес відбуватиметься згідно з встановленою процедурою врегулювання суперечки в рамках СОТ. Найближчим часом після проходження організаційних заходів, розпочнеться розгляд експертами СОТ справи по суті. Україна направить на розгляд експертів розгорнутий позов (first written submission), який міститиме відповідну інформацію щодо порушення РФ прав України та належну доказову базу. Очікується, що вже влітку буде проведено засідання групи експертів разом зі сторонами спору: Україна та РФ, а також представниками країн, які заявились третіми сторонами цієї справи: ЄС, США, Бразилія, Індія. Туреччина, Китай, Японія, Норвегія, Корея, Сінгапур, Парагвай. В цілому процедура передбачатиме подання Україною ряду письмових та усних свідчень, а також аналіз та коментарі представлених аргументів від сторони РФ.

«Неправомірні дії РФ щодо транзитних обмежень розглядаються Україною як застосування РФ обмежень на експорт українських товарів до третіх країн. Адже, об’єктивно, найбільшої шкоди зазнали українські експортери та перевізники, які були позбавлені традиційних логістичних шляхів доставки товарів до Середньої Азії. Віримо, що Україна здобуде об’єктивну оцінку експертів Світової організації торгівлі та безумовно транзитні обмеження будуть скасовані», - прокоментувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

Позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах та підкріплена беззаперечними доказами. Протидія Російській Федерації триває.

Історія питання

14.09.2016 від України направлено вимогу до СОТ про консультації з Російською Федерацією.

10.11.2016 проведено консультації з Російською Федерацією стосовно заходів щодо обмеження транзитного руху. Російською стороною було наголошено на неможливості досягнення узгодженої позиції під час проведення консультацій, оскільки оскаржувані заходи були застосовані з метою забезпечення економічної безпеки та національних інтересів РФ.

09.02.2017 українською стороною направлено вимогу про створення групи експертів у справі DS 512 «Російська Федерація – заходи щодо транзитного руху».

21.03.2017 Органом по врегулюванню суперечок Світової організації торгівлі прийнято рішення про створення групи експертів.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці