українська російська англійська
На Одещині більше 16 тисяч громадян замовили витяг з Державного земельного кадастру on-line через мережу Інтернет
22.03.2017 | 10:08
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті України запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.

На території Одеської області за цей період on-line замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку здійснили 16389 громадян.

Найбільше електронною послугою скористались по земельних ділянках Овідіопольського (4070), Лиманського (3206), Біляївського (1367), Окнянського (1041), Роздільнянського (579), Білгород-Дністровського (570), Великомихайлівського (432) та Тарутинського (390) районів Одеської  області, а також у м. Одесі (1859).

Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

Вартість послуги складає 68,90 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

Тепер відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.

Слід звернути увагу, що в разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.

Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу on-line замовлення витягу з технічної документації  про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.

Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. З початку року на Одещині цим сервісом вже  скористалися по 2888 земельних ділянках.

Довідково

Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру.

Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.

 

версія для друку