українська російська англійська
Глави урядів України, Грузії, Азербайджану та Молдови підтримали запровадження Зони вільної торгівлі в рамках ГУАМ вже у 2017 році
27.03.2017 | 13:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Під час засідання Глав Урядів країн-членів Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ у рамках саміту, що проходить вперше на рівні Глав Урядів у Києві за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, сторони обговорили напрямки поглиблення співробітництва Грузії, України, Азербайджану та Молдови у торговельно-економічній та транспортній сферах.

Володимир Гройсман підкреслив першочергову значущість забезпечення ефективності співпраці країн-членів ГУАМ, зокрема торговельно-економічної.

"Наше завдання - підвищити ефективність нашого співробітництва. Економічна взаємодія нашого співробітництва має велике значення. Те, що сьогодні маємо вирішити два важливі завдання, буде серйозним, сміливим кроком вперед, що стосується поглиблення нашого співробітництва: перше - дати можливість до повномасштабної реалізації Договору про вільну торгівлю і мова йде про нашу транспорту взаємодію і реалізацію ідеї транспортного коридору в рамках ГУАМ", - наголосив він.

Він позитивно зауважив зростання в 2016 році обсягу торгівлі товарами та послугами між Україною та країнами-членами ГУАМ, що склав 1,7 млрд доларів США. Такий показник не відповідає можливостям торговельних відносин країн, переконаний Володимир Гройсман.

Глава українського Уряду зауважив, що цього року було досягнуто прогресу в підготовці додаткових протоколів до угоди щодо створення Зони вільної торгівлі ГУАМ.

У цьому контексті він закликав міністерства економіки чотирьох країн завершити і підписати необхідні додаткові протоколи найближчим часом, що дасть можливість вже в 2017 році запустити повноцінний механізм Зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ.

"Впевнений, що за цими діями буде стояти безумовно покращення показників нашої торгівлі, що абсолютно сприятливо позначиться на економіках наших держав", - переконаний він.

Окремо сторони також обговорили питання перспектив розвитку транспортної інфраструктури між державами, зокрема в рамках проекту "Нового Шовкового шляху".

"Транспортне сполучення, транспортні коридори наших держав мають сьогодні дуже важливе стратегічне значення, - наголосив Володимир Гройсман. - Коли ми зможемо вибудувати ефективне наше транспортне сполучення - залізниця, дороги, порти - ми зможемо якісно покращити нашу взаємодію".

Глава українського Уряду також підкреслив пріоритетність Транскаспійського міжнародного транспортного сполучення. У цьому контексті він позитивно зауважив нарощення обсягів залізничних перевезень протягом останніх трьох років та висловив зацікавленість України у членстві у Транскаспійському міжнародному транспортному сполученні.

"Те, що ми сьогодні вперше за існування формату проводимо саміт глав урядів - дуже чіткий сигнал того, що ми приділяємо нашому співробітництву належну увагу, - підкреслив Прем’єр-міністр України. - Формат ГУАМ є важливим форматом нашої взаємодії, і те, що ми вперше сьогодні провели таке засідання, ще раз підкреслює зацікавленість усіх країн-учасників до поглиблення нашого співробітництва".

Окремо представники країн підкреслили позитивні результати першого бізнес-форуму ГУАМ, що відбувається у рамках саміту.

"Сьогоднішню зустріч можна розцінювати як колективну відповідь ГУАМ на конкретні виклики і можливості, що відкриваються, перед нашими країнами у сфері економічного співробітництва, зокрема у таких ключових галузях, як торгівля і транспорт. Реалізація Угоди про зону вільної торгівлі, концепція транспортного транзитного коридору ГУАМ не тільки буде сприяти більш щільному використанню потенціалу співробітництва між країнами, але й використанню в інтересах країн географічної переваги як мосту між Європою та Азією і його колосального транзитного потенціалу", - наголосив Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"