українська російська англійська
Глави урядів країн-членів ГУАМ готові активізувати спільні зусилля у протидії зовнішнім викликам та порушенням територіальної цілісності держав
27.03.2017 | 13:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Об’єднання зусиль дружніх держав перед викликами та загрозами порушення територіальної цілісності та суверенітету через зовнішню агресію має важливе значення, і це особливо відчувають країни-учасниці  Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Про це сказав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході переговорів з главами урядів Грузії, Азербайджану та Молдови.

Перемовини відбулися у рамках роботи саміту ГУАМ, що проходить в Києві за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

"Історично ми з вами знаємо не з чуток про проблеми, які є у наших державах [щодо порушень суверенітету та територіальної цілісності держав]. Тому об'єднання наших зусиль у цьому напрямку безумовно має важливе значення", - підкреслив Прем’єр-міністр України.

Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв зауважив зовнішній характер природи цих конфліктів.

"Нав'язані ззовні збройні конфлікти на території наших країн, унаслідок яких грубо знехтувані норми, принципи міжнародного права, порушені територіальні цілісності, суверенітети наших  країн, продовжує становити серйозну загрозу міжнародному світу безпеки і стабільності. Конфлікти на просторі ГУАМ є серйозною перепоною для стійкого розвитку наших країн, регіону в цілому", - наголосив Алтай  Ефендієв

У свою чергу Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі наголосив, що невирішені конфлікти в регіоні ГУАМ заважають політичному, економічному і соціальному розвитку держав.

У цьому контексті глави урядів Грузії, України, Азербайджану та Молдови підкреслили необхідність більшої активізації спільної взаємодії у протидії зовнішнім загрозам та мобілізації міжнародної підтримки.

"Ми маємо більш проявляти тверду солідарність у наших зусиллях, спрямованих на урегулювання сепаратистських конфліктів, з якими стикаються наші країни. Основоположною при цьому умовою має бути дотримання суверенітету, територіальної цілісності і непорушних міжнародно визнаних кордонів наших держав", - наголосив Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"