українська російська англійська
У Братиславі відбулося засідання українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури
27.03.2017 | 19:55
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

23-24 березня у м. Братислава (Словацька Республіка) відбулося XIV засідання двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури.          

Українську делегацію очолила Перший заступник Міністра культури України  – голова Комісії Світлана Фоменко, головою словацької частини Комісії виступив Державний секретар Міністерства закордонних та європейських питань Словацької Республіки Лукаш Парізек.

У роботі Комісії також взяли участь представники Міністерства освіти України та Закарпатської обласної державної адміністрації, української національної меншини Словаччини та словацької національної меншини України, пропозиції яких були враховані у підсумковому документі засідання.

Під час засідання сторони обмінялись інформацією про державну політику у сфері захисту прав осіб, що належать до національних меншин,  в тому числі і  стану виконання завдань, визначених у Протоколі XІII засідання Комісії, констатуючи, що більшість із них було виконано.

Після обговорення, сторонами також було відзначено, що багаторівневий та конструктивний українсько-словацький політичний діалог відбувається з належною увагою до питань задоволення освітніх, культурних та інформаційних потреб національних меншин.

Перший заступник Міністра культури України  – голова Комісії Світлана Фоменко наголосила, що засідання Комісії є важливою складовою гуманітарного співробітництва між Україною та Словацькою Республікою, а Комісія є дієвим механізмом співпраці та розвитку добросусідських відносин між двома державами та відзначила, що у конкретних сферах захисту національних меншин є відчутний прогрес, але потрібно продовжувати покращувати умови для збереження самобутності української та словацької національних меншин.

У ході засідання сторони дійшли згоди у тому, що відповідно до національних  законодавств, вони і надалі продовжуватимуть докладати зусиль задля створення на державному рівні належних умов для збереження і розвитку етнічної самобутності представників української національної меншини у Словацькій Республіці та словацької національної меншини в Україні, сприятимуть проведенню в Україні та у Словацькій Республіці науково-практичних заходів з питань захисту освітніх та культурних прав української національної меншини у Словацькій Республіці та словацької національної меншини в Україні, підтримуватимуть розробку і реалізацію спільних освітніх, культурних та наукових проектів з питань, що становлять взаємний інтерес.

За результатами засідання сторони підписали Протокол, в якому головну увагу приділили питанням якісного і всеосяжного забезпечення прав національних меншин, а також подальшого розвитку співробітництва в галузі освіти, науки, культури та інформації.

Зокрема, серед ключових для української національної меншини у Словаччині положень, у Протоколі засідання Комісії передбачені: запобігання скороченню мережі навчальних закладів з українською мовою навчання, покращення якості програм та збереження існуючого обсягу телерадіомовлення для українців, надання сталої фінансової підтримки та регулярне видання друкованих засобів масової інформації, що виходять українською мовою, підтримка функціонування Центру української культури у м. Пряшів та  сприяння діяльності Театру ім. О. Духновича в м. Пряшів, у тому числі щодо продовження постановок вистав українською мовою.

Проведення наступного ХV засідання Комісії заплановано на 2018 рік в Україні.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 липня відзначатимуть Міжнародний день Дністра
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України