українська російська англійська
Сергій Савчук: Спільно з МЗС Фінляндії працюватимемо над створенням механізму фінансування спільних проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики
30.03.2017 | 17:49
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

30 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Фінляндії та Північної екологічної фінансової  корпорації "NEFCO". Захід відбувся в рамках офіційного візиту делегації України до столиці Фінляндії – міста Гельсінкі.

Головною темою обговорення стала співпраця України та Фінляндії у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики. Зокрема, сторони розглянули шляхи виконання укладеного у цьому році між МЗС Фінляндії та Держенергоефективності Меморандуму про взаємодію.

Для ефективної реалізації домовленостей про співробітництво фінська сторона запропонувала створити механізм фінансування заходів у вигляді можливого трастового фонду. Передбачається, що така структура працюватиме на умовах грантового та кредитного фінансування.

«Агентство активно підтримає ініціативу фінської сторони створити фінансовий інструмент, який сприятиме реалізації спільних домовленостей про співпрацю України та Фінляндії. Зі свого боку зазначимо найбільш пріоритетні напрями співробітництва. По-перше, Україна потребує створення конкурентного ринку тепла. Тому у фокусі нашої уваги – проекти з виробництва тепла «не з газу». Ми зацікавлені у залученні фінського досвіду з розробки технічних рішень і економічних моделей для реалізації цих проектів, а також для створення ринку біомаси», - зауважив Голова Держенергоефективності у ході зустрічі.

Також Сергій Савчук наголосив на важливості обміну досвідом щодо стимулювання розвитку високоефективної когенерації, використання побутових відходів в енергетичних цілях, виробництва рідкого біопалива, а також встановлення електроакумулюючих систем. Також двостороння співпраця має на меті підтримати реалізацію проектів з енергоефективності.

«Потужна фінансова підтримка з боку Фінляндії безперечно стимулюватиме українських підприємців до впровадження «зелених» проектів, сприятиме підвищенню енергоефективності промисловості та житлового сектору нашої країни», – заявив Сергій Савчук.

Нагадаємо, що Держенергоефективності та Міністерство закордонних справ Фінляндії у січні цього року підписали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива. У тісній співпраці сторони домовилися докладати зусиль для розвитку відповідних сфер. Створення фонду стане логічним та посиленим кроком у реалізації спільних домовленостей.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"