українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знешкодили понад 12 тисяч вибухонебезпечних предметів
31.03.2017 | 09:47
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Особливо збільшилася кількість виїздів з настанням весни, коли розпочалися земельні роботи і громадяни знаходять боєприпаси на власних присадибних ділянках, у лісах, на полях. Лише впродовж минулої доби здійснено 72 виїзди, під час яких виявлено 140 боєприпасів. Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 12 тис. 102 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 29 авіаційних бомб.

Так, 29 березня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Херсонській області знищено 5 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни: два артилерійські снаряди калібром 88 мм, мінометну міну ММ-60, дві гранати Ф-1. Боєприпаси знайдені місцевими жителями під час польових робіт за селом Ставки Каланчацького району та в смт Каланчак. Того ж дня мешканці с. Любимо-Мар’ївка Каховського району знайшли предмет, схожий на артилерійський снаряд. Піротехніки вилучили та знешкодили боєприпаси у безпечному місці.

У той же час на Вінниччині у смт Вороновиця місцеві жителі під час риболовлі виявили в озері предмет, схожий на вибухонебезпечний. Фахівці ДСНС, які прибули до місця знахідки, ідентифікували знахідку як 75-міліметровий артилерійський снаряд. Також 29 березня власник одного з приватних домогосподарств у м. Погребище під час проведення польових робіт на присадибній ділянці виявив 57-міліметровий артснаряд часів Другої світової війни. 30 березня група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення знешкодила знайдені боєприпаси у спеціально відведеному місці.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині протягом 30 березня перевірено 8,07 га місцевості у Новоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах, а також у м. Лисичанськ, на лінії газопроводів та на території Тошківського лісництва, де виявлено та вилучено 5 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: 2 артилерійських снаряди та 3 мінометних міни.

Загалом впродовж тижня боєприпаси часів минулих війн знайдені також і на території Чернігівської, Волинської, Чернівецької, Кіровоградської, Івано-Франківської, Львівської, Запорізької, Сумської, Тернопільської, Миколаївської, Житомирської областей.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмета категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

 

версія для друку