українська російська англійська
Держенергоефективності залучає досвід фінських компаній-лідерів з виробництва рідкого біопалива
01.04.2017 | 10:37
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

В Україні, залежній від імпорту не лише газу, а й нафтових продуктів, необхідно широко розвивати виробництво рідкого біопалива. Для цього в країні є значний ресурсний потенціал. Щоб реалізувати його за кращими світовими практиками, Україна переймає досвід Фінляндії. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представникам фінської компанії-виробника рідкого біопалива «NESTE» у ході офіційного візиту до Фінляндії.

Під час зустрічі представники компанії «NESTE» презентували свою діяльність, зазначивши, що займають лідируючу позицію на світовому ринку рідкого біопалива. Щорічний обсяг виробленого альтернативного палива складає понад 2 млн тонн. У планах – збільшити ці показники до 2,6 млн тонн у рік. Виробничі потужності розташовані у трьох містах: Порво (Фінляндія), Ротердам (Нідерланди) та Сінгапур. Важливо, що на заводах використовуються різноманітні ресурси: відходи як харчової промисловості, так і сільського господарства.

З особливостями виробництва рідкого біопалива українська делегація мала змогу ознайомитися особисто, відвідавши завод з виробництва біодизелю у м. Порво.

Під час візиту Голова Агентства розповів фінській стороні і про колосальні можливості встановлення подібних потужностей з виробництва рідкого біопалива в Україні. Також він зауважив, що на законодавчому рівні планується встановити вимоги щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізованого моторного палива. Відповідний законопроект вже розроблено Держенергоефективності.

Сергій Савчук також нагадав про прийнятий в Україні Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, відповідно до якого у 2020 році потреба у рідкому біопаливі складе близько 430 тис. тонн.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"