українська російська англійська
Андрій Рева: Накопичувальну систему потрібно впроваджувати, і ми це зробимо, після усунення дефіциту солідарної системи пенсійного забезпечення
03.04.2017 | 19:55
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ повідомив, що є прихильником впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні як однієї зі складових комплексної пенсійної реформи.

«Реформа пенсійної системи повинна проводитись почергово, кожен з етапів якої повинен логічно випливати з попереднього та створювати передумови для впровадження наступного. Першим таким етапом стало збільшення розміру мінімальної зарплати, що дозволило привести внески людей у відповідність із розміром пенсій, які вони отримуватимуть», – наголосив Міністр, і додав, що цей крок не лише збільшив доходи громадян та їхню купівельну спроможність, але й дозволив усунути причину появи дефіциту Пенсійного фонду.

За його словами, наступним етапом має стати забезпечення стабільного функціонування солідарної системи, яка відіграє роль фундаменту усієї системи пенсійного забезпечення, на основі якого можна розбудовувати усі наступні рівні.

«Щоб зрозуміти, що накопичувальна система не зможе замінити собою солідарну, потрібно поставити собі одне просте запитання: якими мають бути відсотки по прибутках на накопичувальних пенсійних рахунках, щоб компенсувати темпи росту інфляції за умови відсутності фінансової стабільності в країні? Адже ми за жодних умов не можемо допустити знецінювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення громадян. Саме тому солідарна система має забезпечувати 60% базового пенсійного забезпечення, усе інше – за рахунок накопичувальної системи, як обов’язкової, так і добровільної», – заявив Андрій Рева.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
1 червня - виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту України
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня обиратиметься перший склад Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій
30 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
29 травня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - у прямому ефірі на "5 каналі"