українська російська англійська
Урядова програма "Доступні ліки" вже забезпечила зниження цін на низку препаратів на 20-50%, - Глава Уряду
04.04.2017 | 13:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Урядова програма "Доступні ліки" щодо компенсації вартості ліків для хронічно хворих на гіпертонію, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, що розпочала діяти з 1 квітня, вже привела до зниження ціни на низку препаратів на 20-50%. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами.

"Ми запустили реімбурсацію – компенсацію вартості, це означає, що усі виробники вирівняють ціни за тими цінами, які встановила держава, тобто не може бути різних цін на ці ліки. Тому від 20 до 50% сьогодні вже відбувається по певних позиціях зменшення ціни у роздріб для українського ринку. Це якраз той результат, якого ми хотіли досягти. Тобто безкоштовні ліки будуть і за цими категоріями – бронхіальна астма, цукровий діабет ІІ типу і гіпертонія – від цих хвороб ліки будуть або безкоштовно, кому вони необхідні, або ціни будуть абсолютно знижені", - зазначив Прем’єр-міністр.

Серед препаратів, щодо яких вдалося досягти зменшення цін завдяки програмі реімбурсації, - клопідогрель, ціни на який знизилася на 40%, амлодипін - на 63%, синвастатин, вазиліп - від 39% до 50%, навів приклади Володимир Гройсман.

Також вже близько 150 аптек взяли участь в урядовій програмі "Доступні ліки", при цьому перелік мереж постійно розширюється. Учора Міністерство охорони здоров'я опублікувало перелік лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, зазначив Глава Уряду.

Сьогодні 35 виробників підтвердили повну наявність необхідних препаратів на ринку України, з них 15 виробників - з Європейського Союзу, близько 18 - з України, Ізраїлю та інших країн. "Це означає, що ми маємо повну забезпеченість необхідними ліками", - зауважив Володимир Гройсман.

"Мова йде про те, що ми вже сьогодні маємо повну систему, яка розпочинає свою роботу", - наголосив він.

Прем’єр-міністр закликає українців скористатися можливостями програми.

"Хочу запевнити усі аптечні мережі, що Уряд буде дуже вчасно і якісно компенсувати вартість ліків, а українців запевнити у тому, що програма, яка розпочата, носить абсолютно системний характер. Будь ласка, користуйтеся, отримуйте за призначенням лікаря безкоштовні ліки і будьте здорові. Все інше, що необхідно, зробить Уряд", - підкреслив Прем’єр-міністр.

"Система якісна і буде повністю задовольняти українських громадян", - підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 липня відзначатимуть Міжнародний день Дністра
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України