українська російська англійська
Ми запропонували оптимальне рішення для подальшої реалізації плану з анбандлінгу НАК "Нафтогаз України", - Володимир Кістіон
05.04.2017 | 09:44
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ

У робочій групі з реформування НАК «Нафтогаз України» розроблено оптимальне рішення для продовження виконання плану з відокремлення діяльності з транспортування газу (так званого анбандлінгу НАК «Нафтогаз України»). Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон за результатами засідання робочої групи, яке відбулося 4 квітня.

«На засіданні ми розглянули варіант забезпечення майном нового оператора газотранспортної системи – ПАТ «Магістральні газопроводи України». Цей варіант передбачає передачу майна ПАТ «Укртрансгаз» новому оператору без виникнення податкових зобов’язань, і, відповідно, непосильних фінансових витрат для нового оператора», - заявив Володимир Кістіон.

Він також закцентував увагу на тому, що цей механізм найближчим часом буде детально опрацьовуватися з експертами Секретаріату Енергетичного співтовариства, які є учасниками вказаної робочої групи.

«У нас є розуміння, як забезпечити майном ПАТ «МГУ». При цьому механізм, який ми обрали, буде ретельно пропрацьовуватися з нашими європейськими партнерами з Секретаріату Енергетичного співтовариства. Ми вдячні за їхню експертну підтримку. Сподіваюся, що наше рішення буде проаналізовано і підтримано Секретаріатом, і найближчим часом ми вийдемо на консолідоване рішення, яке будемо планово втілювати в життя», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Окрім варіанту забезпечення майном нового оператора ГТС, робоча група також схвалила рішення щодо фінансування ПАТ «МГУ». Зокрема, Міністерство енергетики і вугільної промисловості спільно з іншими заінтересованими міністерствами розробили законопроект щодо змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

«Я доручив Міненерговугілля ретельно прорахувати необхідний фінансовий ресурс і оперативно запустити законопроект про зміни до Бюджету – 2017 на погодження заінтересованими органами. В подальшому цей законопроект буде винесено на розгляд Уряду», - зауважив Володимир Кістіон.

За його словами, вказані вище рішення та розробки робочої групи дають можливість продовжити фактичну реалізацію плану з анбандлінгу «Нафтогазу».

«Ми запропонували оптимальне рішення для подальшої реалізації плану з анбандлінгу НАК «Нафтогаз України». Сподіваюсь, що ми якомога швидше повністю узгодимо наші напрацювання та перейдемо до їх практичного втілення», - підсумував Володимир Кістіон.

 

версія для друку
Анонси
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві
25 травня Вадим Черниш презентує законопроект щодо визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів та надання їм державної соціальної допомоги
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села