українська російська англійська
Глава Уряду закликає народних депутатів зайняти державницьку позицію та підтримати п'ять ключових реформ, запропонованих Урядом, для економічного зростання
05.04.2017 | 12:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає народних депутатів України, усі фракції українського Парламенту зайняти державницьку позицію та підтримати п'ять ключових реформ: пенсійну, земельну реформи, публічну приватизацію, реформи освіти та охорони здоров'я, що зроблять серйозний внесок у забезпечення економічного зростання вже з 2018 року. Про це Глава Уряду заявив, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу.

"Критично важливо сьогодні, щоб ми знайшли необхідну конфігурацію і підтримку українського Парламенту у провадженні 5 реформ, які я вважаю ключовими. Перша - проведення в Україні пенсійної реформи", - зазначив Прем’єр-міністр.

Уряд готовий найближчим часом вийти з пропозиціями щодо зміни пенсійної системи, які забезпечать її справедливість, бездефіцитність у середньостроковій перспективі та підвищення пенсій українським громадянам з 1 жовтня, наголосив Прем’єр-міністр.

"Треба вирвати людей, які сьогодні на пенсії, а 85% пенсіонерів знаходиться на мінімальній пенсії, з того зубожіння, де вони сьогодні знаходяться. Уряд знає, як це зробити", - підкреслив він.

Друга позиція, з якою Уряд буде звертатися до Парламенту, зазначив Володимир Гройсман - проведення публічної приватизації державних підприємств. "Щоб розвивати національну економіку треба продати абсолютно відкрито, конкурентно державне майно, яке сьогодні є джерелом корупції, прикладом неефективності управління, яке не приносить користі українським громадянам та державі", - наголосив Глава Уряду.

Також, зауважив Володимир Гройсман, цього року треба провести фундаментальну реформу системи освіти. Пропозиції Уряду щодо цієї реформи, що сьогодні знаходяться у Парламенті та опрацьовуються і підтримуються профільним Комітетом Верховної Ради, "можуть бути основою зміни якості української освіти в ім'я того, щоб наші діти мали доступ і до дошкільної освіти, і до середньої загальної, професійно-технічної, вищої освіти, щоб вони були в сучасному світі конкурентними", - зауважив Володимир Гройсман.

Серед ключових реформ, що мають бути ухвалені у 2017 році – реформа обігу земель. Вона дозволить ліквідувати корупційні оборудки в обігу сільгосподарських земель, що процвітають сьогодні, сприятиме розвитку українського фермерства та виступить в ім'я українських громадян, переконаний Прем’єр-міністр.

"Ми вважаємо, що між фізичними особами - громадянами України допустити продаж одне одному землі є цілком можливим. Але зрозуміло, що нам потрібно обмежитися умовно 200 гектарами, щоб не допустити, щоб великі холдинги, латифундисти скупили за безцінь українську землю. Це для нас є принципово важливим", - підкреслив Глава Уряду.

Крім того, Уряд виступає за проведення реформи системи охорони здоров'я, "щоб українські громадяни могли жити більше за часом і могли жити  краще за якістю", наголосив Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що учора провів спеціальну нараду з питань медичної реформи за участі народних депутатів, профільного Комітету Верховної Ради України, фракцій парламентської Коаліції, Адміністрації Президента, керівництва Міністерства охорони здоров’я, представників громадськості для обговорення 4 законопроектів, які змінять систему фінансування, "щоб змінити систему в ім'я життя і здоров'я українських громадян".

З цією метою Уряд здійснив певні кроки, що дають можливість вирішити точково проблеми у сфері медицини. Так, з 1 квітня 2017 року Уряд запустив програму безкоштовних ліків для хронічно хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Також Уряд передбачив у бюджеті створення по країні не менше 13 кардіоцентрів.

У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував народним депутатам України за підтримку урядових ініціатив та бюджету країни в цілому.

Уряд також буде просити підтримки народних депутатів, фракцій Коаліції, позакоаліційних фракцій для підтримки п'яти ключових реформ.

"Будемо просити, щоб зайняти державницьку позицію, прийняти рішення і дати відповідь людям, що ситуація в країні почала змінюватися. Нам дуже важливо, щоб рішення приймалися, так вони можуть бути реалізовані, - зазначив Прем’єр-міністр. - Ми будемо закликати український Парламент об'єднатися. Треба відкинути усі наші політичні прапори. Нам треба усе зробити для того, щоб об'єднатися заради прийняття необхідних рішень і чесно дивитися людям в очі".

П'ять ключових реформ були визначені Урядом як головні завдання на 2017 рік Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, що був затверджений Кабінетом Міністрів у понеділок, 3 квітня, зазначив Володимир Гройсман. За його словами, ці реформи зроблять серйозний внесок для економічного зростання країни, а у 2017 році дозволять досягти не менше 4,5% зростання ВВП.

"Глибоко переконаний у тому, що прийняття цих 5 реформ у 2018 році додадуть економічної стабільності, абсолютної впевненості у тому, що ціни не будуть зростати, національна валюта буде знаходитися на прогнозованих показниках і буде достатньо стійкою. Це дасть можливість українським громадянам не тільки заробляти на своє життя, а й зробити певні заощадження. Це є для нас викликом №1. Наші соціальні ініціативи є абсолютно на часі і потребують консолідації усього спектру Парламенту", – підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"