українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року
05.04.2017 | 16:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Шановні друзі, колеги! Розпочинаємо засідання Уряду. Вітаємо колег-народних депутатів на засіданні. Я із задоволенням дам можливість висловитися по тому питанню, про яке хотіла повідомити Радикальна партія. Але перед тим хотів би декілька слів сказати про вчорашнє рішення, точніше, рішення, яке ми з вами прийняли в понеділок, – затвердження стратегічного плану дій Уряду до 2020 року.

Фактично це той план, який дозволить нам дати відповідь на запитання, куди ми йдемо і що потрібно зробити для того, щоб Україна почала серйозно економічно розвиватися.

Ми визначили план дій, який дозволить нам, у першу чергу, забезпечити економічне зростання і розвиток національної економіки в ім'я підвищення соціальних стандартів українських громадян. Ми на цьому сьогодні зосереджені.

Але я хотів би підкреслити, що надзвичайно важливо, критично важливо сьогодні, щоб ми знайшли необхідну конфігурацію і підтримку українського Парламенту у впроваджені п’яти реформ, які я вважаю ключовими.

Перше – це проведення в Україні пенсійної реформи, і Уряд готовий найближчим часом вийти з цими пропозиціями – пропозиціями зміни пенсійної системи, яка буде справедливою, яка призведе до її бездефіцитності. І найголовніше – з 1 жовтня ми зможемо суттєво підвищити пенсії українським громадянам.

Наступна позиція, яка є надзвичайно важливою. Ми всі говоримо про розвиток економіки, але для того, щоб розвивати економіку, треба зробити ще один дуже важливий крок – продати абсолютно публічно, відкрито, конкурентно державне майно, яке сьогодні є джерелом корупції, прикладом неефективності управління, яке не приносить користі українським громадянам і державі. Це друга позиція, з якою ми будемо звертатися до українського Парламенту.

Нам потрібно у цьому році провести реформу освіти, і якісні пропозиції Уряду, які сьогодні знаходяться у Парламенті, які опрацьовуються і підтримуються профільним комітетом, можуть бути основою зміни якості української освіти в ім'я того, щоб наші діти мали доступ і до дошкільної освіти, і до середньої загальної освіти, і до професійно-технічної, вищої освіти, щоб вони були сьогодні у сучасному світі достатньо конкурентними. Нам теж буде потрібна підтримка, і ми вважаємо, що ця реформа є фундаментальною.

Окремо сьогодні хотів би торкнутися питання обігу земель, але наголошую на тому, що ми маємо провести земельну реформу для того, щоб ліквідувати корупційні оборутки в обігу сільгоспземель, які сьогодні процвітають в країні. І по-друге, ця реформа має бути в ім'я українських громадян і для розвитку українського фермерства.

Тому ми вважаємо, що між громадянами, фізичними-особами громадянами України допустити продаж один одному землі є абсолютно цілком можливим. Але зрозуміло, що нам потрібно обмежитися, умовно, 200 га, щоб не допустити великі холдинги, не допустити латифундистів для того, щоб вони скупили за безцінь українську землю. Це для нас є принципово важливим.

І нарешті, я би хотів сказати про реформу охорону здоров'я. Я думаю, що сьогодні можуть абсолютно всі українські громадяни, і в тому числі й лікарі, сказати про те, що реформа охорони здоров'я є надзвичайно необхідною, а система охорони здоров'я є абсолютно непродуктивною та важкохворою.

Нам потрібно її вилікувати для того, щоб українські громадяни могли жити більше за часом і могли жити краще за якістю. Для того ми зробили певні кроки, які дають можливість вирішити точково проблеми і направити нашу увагу для того, щоб лікувати хвороби тих людей, які потребують цього. Але, з іншого боку, вся система потребує змін.

Ми запустили з вами з 1 квітня 2017 року програму безкоштовних ліків для українських громадян, які хронічно хворіють на хвороби цукрового діабету, бронхіальної астми та гіпертонії.

Хочу підкреслити, що серцево-судинні захворювання за рівнем смертності займають перше місце в Україні. І тому в бюджеті країни ми передбачили розгортання по всій країні щонайменше 13-ти кардіоцентрів, які покликані на те, щоб рятувати життя тисяч і тисяч громадян.

І тут я хочу подякувати також і Радикальній фракції за підтримку цих ініціатив і по ліках, і за підтримку в цілому бюджету країни, який дає можливість нам вирішувати в тому числі й ці надзвичайно серйозні проблеми. Хоча я розумію, що і дискусії в Парламенті були достатньо жорсткими. І ми розуміємо, що нам дуже важливо, щоб рішення, насправді, сприймалися, тоді вони зможуть бути реалізовані.

Вчора я мав зустріч із профільним комітетом, спільно з народними депутатами, спільно з фракціями коаліції, "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", ми запросили Адміністрацію Президента, були присутні члени Кабінету Міністрів, у тому числі команда Міністерства охорони здоров'я.

Ми проговорили чотири закони, які змінять систему фінансування, змінять систему функціонування сучасної системи охорони здоров'я, які будуть абсолютно позитивними кроками для того, щоб змінити систему в ім'я життя та здоров'я українських громадян.

Тому ми будемо закликати український Парламент об'єднатися, і я вчора про це говорив у тому числі і на цій зустрічі з народними депутатами. Нам треба відкинути всі наші політичні прапори. Нам треба все зробити для того, щоб об'єднатися заради прийняття необхідних рішень і абсолютно чесно дивитися людям в очі.

Про п'ять реформ, про які я сказав сьогодні, ми зможемо чітко сказати, що ці реформи вплинуть позитивно на економічний ріст, а нам треба добитися не менше 4,5% зростання ВВП, а це серйозна фундаментальна робота і, я вважаю, розвиток українського фермерства. Продаж неефективного майна держави буде серйозним економічним внеском в економічне зростання. Тому для нас це принципово важливо.

Пенсійна система. Треба вирвати людей, які сьогодні на пенсії, а 85% пенсіонерів знаходяться на мінімальній пенсії, з того зубожіння, в якому вони сьогодні знаходяться, і Уряд знає, як це зробити. Ми будемо просити знову ж таки підтримки народних депутатів, фракцій коаліції, це наша спільна позиція, і позакоаліційних фракцій, щоб зайняти державницьку позицію, прийняти рішення і врешті-решт дати відповідь людям, що ситуація в країні почала змінюватися.

Глибоко переконаний у тому, що прийняття цих п'яти реформ у 2018 році додадуть економічної стабільності, абсолютної впевненості у тому, що ціни не будуть зростати, національна валюта буде знаходитись на прогнозованих показниках і буде достатньо стійкою. Це дасть можливість українським громадянам не тільки заробляти на своє життя, а й, беззаперечно, зробити, можливо, навіть й певні заощадження. Це є для нас викликом номер один.

Тому наші соціальні ініціативи є абсолютно на часі і потребують підтримки і консолідації всього політичного спектру політичних сил українського Парламенту, за що ми будемо вдячні.

У нас є порядок денний, який вам роздано. Ми будемо сьогодні розглядати першим питанням питання системи охорони здоров'я, але перед тим, я думаю, що було б цілком справедливо запросити до слова лідера фракції Радикальної партії для виступу.

 

версія для друку