українська російська англійська
Володимир Гройсман на зустрічі з главами урядів балтійських країн: Наші держави мають поглибити співпрацю та об'єднатися в протидії безпековим та економічним загрозам
06.04.2017 | 11:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна та країни Балтії Литва, Латвія та Естонія, як ніхто відчувають і потерпають від зовнішніх політичних, військових та економічних загроз, зокрема з боку Російської Федерації, і саме тому наші держави мають об’єднатися в протидії цим загрозам та вибудові ефективної політики європейської інтеграції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході зустрічі з Прем'єр-міністром Естонської Республіки Юрі Ратасом, Прем'єр-міністром Республіки Латвії Марісом Кучінскісом і Прем'єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквярнялісом.

«В 1999 році було вперше озвучено ідею Балтійсько-Чорноморського співробітництва,  і тоді ніхто не думав, що через стільки років ми будемо мати стільки важливих і актуальних тем для наших країн. Сьогодні ми демонструємо той рівень довіри та партнерства, які є запорукою нашої подальшої співпраці. Мабуть, ми, як ніхто, відчуваємо загрозу для нашого суверенітету з боку Російської Федерації, і порядок денний наших зустрічей полягає як раз в тому, як протидіяти агресії РФ проти європейського права і суверенітету держав в ХХІ столітті», - сказав Володимир Гройсман.

Він повідомив, що агресія Росії в Україні посилюється, і домовленості про режим тиші та виконання пунктів Мінських угод з боку Російської Федерації не виконуються. Лише за перші дні квітня, зазначив Володимир Гройсман, було зафіксовано понад 250 обстрілів, українські війська несуть бойові втрати. «Продовжується постачання військової техніки терористам, і ми маємо добитися того, аби постачання зброї було зупинено», - додав Глава українського Уряду.

Зі свого боку глави урядів країн Балтії підкреслили, що повністю поділяють позицію України, не визнають анексії Криму та готові продовжувати і посилювати політику санкцій по відношенню до Росії, оскільки санкції вводилися, як покарання РФ за військове вторгнення та захват української території. І відміна санкцій, запевнили глави урядів, можлива лише із зміною риторики та дій Російської Федерації.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"