українська російська англійська
Геннадій Зубко окреслив подальший план ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Балаклії
06.04.2017 | 13:51
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Ми маємо сумні приклади Новобогданівки, де розмінування тривало 10 років, Лозової (розмінування тривало понад 5 років), Сватова (розмінування триває й досі), Авдіївки та Балаклії. Ми стаємо сильнішими, але ми повинні постійно проводити превентивні заходи. Розроблений План гуманітарного розмінування населених пунктів і територій Балаклійського району потребує тісної координації органів державної влади, місцевого самоврядування, громад, закладів охорони здоров’я та освіти. Наше головне завдання – в найкоротший час убезпечити людей. Про це повідомив під час брифінгу в ДСНС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на сьогодні 10 населених пунктів Балаклеї вже розміновано та понад 10 тисяч боєприпасів вже знешкоджено.

Віце-прем’єр-міністр поінформував: «З 220 багатоповерхових будинків в місті Балаклія – 117 ушкоджені і підлягають відновленню, з будинків індивідуального сектору – постраждало понад 503, а також 2 дитячі садки, 2 школи, 1 лікарня та 1 бібліотека. Уряд виділив з резервного фонду 20,6 млн грн по лінії ДСНС для очищення території від вибухонебезпечних предметів. А також  понад 100 млн грн Харківській  облдержадміністрації для проведення відновлювальних робіт. Наразі 16 областей надали будівельні матеріали і понад 20 будівельних компаній сьогодні працюють по відновленню житлового сектору, по кожному об’єкту розроблені плани відновлення».

Геннадій Зубко зазначив, що усі керівники органів центральної і місцевої влади мають зробити висновки з трагедії та можливих загроз, які постійно виникають в Україні.

«Ми маємо постійно проводити превентивні заходи в усіх регіонах України серед населення, учнів шкіл, ВНЗ, медичного персоналу. Важливо  організувати широку інформаційну роботу серед населення, щодо необхідності негайного інформування органів ДСНС та військових про виявленні підозрілі предмети в зоні вибуху. Організувати  роз’яснення  про небезпеку спроб самостійного розмінування. Особливо серед дітей, школярів та підлітків. А також організувати проведення постійних робіт з виявлення можливих вибухонебезпечних речовин, які можуть з’являтися у зв’язку з природними (повінь, сильні зливи) так і антропогенними факторами (оранка, будівництво)», - наголосив Геннадій Зубко.

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду