українська російська англійська
Прем'єр-міністр під час зустрічі із Главою Уряду Естонії: Ми зацікавлені у залученні інвестицій з Естонії - ваші технологічні рішення та інновації важливі для нас
06.04.2017 | 15:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України зацікавлений розвивати економічне співробітництво із Естонською Республікою, залучати нові інвестиції та запозичувати досвід технологічних рішень та інновацій з Естонії. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Прем’єр-міністром Естонської Республіки Юрі Ратасом, що відбулася в рамках роботи Українсько-Балтійського Форуму Глав Урядів та 10-го Київського безпекового форуму.

"Ми абсолютно відкриті і хочемо посилювати взаємодію. Ми маємо широкий спектр можливостей щодо поглиблення співробітництва, - наголосив Володимир Гройсман на початку зустрічі. - Вважаю, що потрібно розглядати напрям поглиблення нашого співробітництва в економічній сфері. Зараз на фоні економіки, що розвивається, в України відкриваються багато можливостей. Естонія є лідером у багатьох напрямках, і ваші технологічні рішення, інновації важливі для нас".

У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував активізувати роботу Спільної міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва для опрацювання актуальних питань двостороннього порядку денного. Це сприятиме у тому числі зростанню інвестицій, що цього року сягнули 245 млн доларів.

У свою чергу Прем’єр-міністр Юрі Ратас зауважив, що представники бізнесу Естонської Республіки зацікавлені в кооперації та діяльності в Україні.

Коментуючи можливості посилення бізнес-співробітництва, Володимир Гройсман розповів про дії Уряду у цьому напрямку, що вже з минулого року дали можливості для покращення бізнес-клімату в Україні. Так, восени 2016 року було створено Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Уряд продовжує зменшувати кількість регуляцій для бізнесу, розпочав змінювати систему митної служби. Крім того, з 1 квітня розпочав роботу Єдиний електронний реєстр відшкодування ПДВ.

"Ми на стороні бізнесу, економіки і будемо захищати тих, хто робить реальну справу. Хочу запевнити, що ситуація у майбутньому буде тільки покращуватися. Для нас важливо, щоб у нас було не просто кількість бізнес-проектів, а щоб вони були успішні", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

Довідково

Товарообіг між Україною та Естонською Республікою у 2016 році склав 110 млн доларів. Для порівняння, у 2010 році товарообіг між двома державами складав 329 млн доларів, а у "рекордному" 2013 році – 601 млн доларів.

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду