українська російська англійська
Володимир Гройсман провів перше засідання Національного комітету з промислового розвитку
07.04.2017 | 17:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України провів перше засідання створеного восени минулого року Національного комітету з промислового розвитку. Відкриваючи засідання, учасниками якого стали керівники центральних органів влади, голови промислових об’єднань та наукових установ,

Глава Уряду підкреслив, що промисловість - ключовий рушій розвитку економіки. Саме ступінь розвитку промисловості, сказав Володимир Гройсман, може дати відповідь на питання, який ресурс Україна зможе реінвестувати в розвиток кожного громадянина.

«Восени ми утворили Комітет відновлення промисловості.  Нам важливо створювати продукт і представляти його на зовнішніх ринках», - підкреслив Володимир Гройсман і додав, що саме Національний комітет має закласти основи інституційного розвитку вітчизняного виробництва. 

В свою чергу Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів додав, який також взяв участь у засіданні, що нещодавно Міністерство економічного розвитку й торгівлі представило Експортну стратегію, яка окреслює, що саме і де Україна може представити.

«І зараз ми говоримо про формування ланцюгів додаткової вартості, яке тягне зміну підходів і впровадження інновацій та інвестицій, а також зближення з приватним бізнесом», - сказав Степан Кубів.

З урядовцями погодився Глава Національного комітету - Анатолій Гиршфельд. На його думку, головна проблема сьогоднішнього дня - відсутність стратегії розвитку промисловості і відсутність системи преференцій для вітчизняного виробника.  «Україна демонструє значний дисбаланс між інтелектуальним потенціалом і обсягом доданої вартості на душу населення», - зазначив Анатолій Гиршфельд. На його думку, розробка фундаментальної виробничої стратегії, перегляд преференцій для виробників, в тому числі в розрізі умов участі України у Світовій організації торгівлі, оновлення системи державних закупівель могли б змінити ситуацію.

Підсумовуючи засідання Володимир Гройсман підкреслив, що світ сьогодні є надзвичайно конкурентним. «Добре коли ми маємо підтримку від наших зовнішніх партнерів. Але це все треба буде віддати. Як? Заробити - на зростанні економіки та за рахунок доданої вартості. Ми це розуміємо. Як власне розуміємо й те, що  наші потенційні конкуренти також інвестують в те, аби нам щось не вдалося, аби ми залишилися сировинним придатком. Але треба на все дивитися з державницької позиції - позиції розвитку власного виробництва, а не імпорту. Я наполягаю на тому, аби давати переваги нашому виробнику. Я наполягаю на локалізації виробництва в Україні. Для мене важливо, аби в Україні були робочі місця і створювалася додана вартість. І це моя вимога», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці