українська російська англійська
Україна та Аргентина домовились про поглиблену співпрацю в аграрній галузі, - Ольга Трофімцева
10.04.2017 | 10:56
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Незважаючи на те, що Україна та Аргентина є великими аграрними гравцями у світі, а значить і конкурентами в певних сферах, наші країни мають також багато потенційних точок перетину, в яких на сьогодні недостатньо активно співпрацюють. Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства в Україні з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої і Надзвичайного та Повноважного Посла Аргентини в Україні Альбе́рто Хосе́ Ало́нсо.

«Сьогодні товарообіг сільськогосподарської продукції між нашими країнами є доволі низьким. Основна частина з нього – це імпорт аргентинської продукції до України. Нам варто більш активно освоювати аргентинський ринок та шукати ніші, в яких ми можемо бути конкурентними», - розповіла Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, українська сторона також зацікавлена у співпраці з аргентинськими партнерами за такими напрямками, як управління водними ресурсами та розвиток систем зрошення, в яких Аргентина має значний досвід та досягнення.

Зі свого боку Посол запевнив, що сьогодні аргентинська сторона має намір активізувати співпрацю з українськими представниками ще за декількома напрямками. А саме: розвиток тваринництва, виноградарства та виноробства, створення спільного логістичного центру, ефективна кооперація в агросекторі та науково-технологічна співпраця.

«Ще одним цікавим напрямком для нашої співпраці та спільних проектів може стати розвиток сільськогосподарської техніки та обладнання в Україні. Аргентина хоче експортувати техніку чи окремі компоненти в Україну. Ми хочемо розвивати внутрішнє виробництво, тому вбачаємо великі можливості для кооперації в цьому напрямку, в тому числі для експорту в треті країни», - підкреслила Ольга Трофімцева.

Також Альбе́рто Хосе́ Ало́нсо розповів, що аргентинська сторона запрошує українських експортерів сільськогосподарської продукції брати участь в аграрних виставках в Аргентині.

Наприкінці зустрічі сторони наголосили на необхідності активізації міжурядової співпраці, та домовилися про організацію візиту Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового у цьому році до Аргентини.

Довідково

Товарообіг у 2016 році збільшився на 26,2 млн дол. США у порівнянні з 2015 роком і становив 53,9 млн дол. США. Імпорт становив 53,85 млн дол. США. Експорт майже відсутній. Основні продукти імпорту: риба, ракоподібні, молюски, плоди, горіхи та цедра, насіння олійних культур, тютюн та вироби з нього.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
1 червня - виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту України
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня обиратиметься перший склад Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій
30 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
29 травня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - у прямому ефірі на "5 каналі"