українська російська англійська
Глава Уряду: Україна має можливості швидкого відновлення, при правильному управлінні можемо пришвидшити ріст
10.04.2017 | 18:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українська економіка має можливості швидкого відновлення, і при правильному управлінні й створенні стимулів розвитку економічний ріст може бути суттєво пришвидшений. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІ Українського форуму бізнесу.

Він нагадав, що в 2016 році вдалося стабілізувати економічну ситуацію, зупинити економічне падіння, і у 4 кварталі економіка продемонструвала зростання у майже 5% ВВП.

"Сьогодні економіка країни дає чіткий сигнал - при правильному управлінні процесом і пріоритетах ми зможемо вийти на стійке економічне зростання", - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що сьогодні йдеться про зміну структури економіки України і перехід від сировинного типу, коли країна є придатком для економік інших країн, до створення національного конкурентного продукту всередині України.

"Маємо додану вартість створювати у нас в країні. Нам потрібно формувати умови для того, щоб відновити наш промисловий потенціал, а я можу чітко сказати – у нас є можливості швидкого відновлення. Нам потрібне створення умов, формування окремих програм підтримки", - наголосив Володимир Гройсман.

Одним з таких прикладів він назвав програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки для аграріїв, на яку виділено 500 млн грн. Окрім того, за словами Прем’єр-міністра, створені і працюють Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Національний комітет з промислового розвитку та Офіс з просування експорту.

З 1 квітня, підкреслив Володимир Гройсман, працює Єдиний електронний реєстр відшкодування ПДВ, а це прямий інструмент подолання корупції у цій сфері, спрощено адміністрування податків, а Державна фіскальна служба поступово перетворюється "з карального на сервісний орган управління".

Значними є досягнення в сфері дерегуляції. Глава Уряду нагадав, що Кабінету Міністрів знадобилося лише одне засідання наприкінці 2016 року, коли було одномоментно скасовано 367 регуляторних актів. Аналогічне засідання відбулося і цього року: скасовано ще 100 рішень. При цьому Уряд буде і далі йти цим шляхом, проводячи "розумні регуляції".

Кроком в цьому напрямку стане створення Служби фінансових розслідувань, яка замінить економічні служби Національної поліції, СБУ та ДФС. Служба буде прозорою, ефективною та зрозумілою для бізнесу.

В пригоді стане й робота з удосконалення системи державного управління, розпочата в травні минулого року. "Ми йдемо цим шляхом, щоб врешті-решт привести професійні, кваліфіковані, мотивовані кадри на службу у державні органи влади", - зазначив Володимир Гройсман.

В цьому контексті він також згадав реформу децентралізації, яка стала однією з найуспішніших в країні і позитивно впливає на розвиток регіональної економіки. 

 

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"