українська російська англійська
Мінекономрозвитку підбило підсумки виконання державних інвестиційних проектів
11.04.2017 | 10:07
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

У Мінекономрозвитку відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів. Її завдання - оцінка ефективності бюджетних інвестицій у пріоритетні проекти.

Держбюджет на 2016 рік передбачав виділення 1 млрд грн для 10 державних інвестиційних проектів у сферах охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, інфраструктури та соціально-культурній сфері. Загальна вартість цих проектів складає понад 14 млрд гривень. З них 8 млрд грн - кошти, необхідні для завершення цих проектів. Вони мають бути залучені за рахунок видатків державного бюджету.

Згідно з проведеним моніторингом інвестиційних проектів в 2016 році було фактично використано 748,3 млн грн, що складає близько 75% від суми видатків, передбачених на період звітного року. 7 із 10 проектів виконали план фінансування у повній мірі, 2 проекти - виконали його частково, по одному із проектів фінансування не було розпочато (реконструкція і розширення Національного інституту раку). Головними розпорядниками коштів виступили МОЗ, НАМНУ, Мінприроди, ДУС, Укравтодор.

Вже три з десяти проектів перебувають на стадії повної готовності: завершено реконструкцію рентген-радіологічного відділення ДУ “Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України”, завершена реконструкцію гідроізоляційного екрану сховища ПЗРВ “ІІІ черга ЧАЕС“ та законсервовано сховище № 29 ПЗРВБуряківка. Останні два проекти забезпечують ізоляцію радіоактивних відходів від шкідливого впливу на довкілля.

Будівельні роботи щодо реставрації з реабілітацією та пристосуванням клінічного корпусу №3 ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України” виконані наполовину (52,9%). Сучасний лікувально-діагностичний комплекс Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” та реконструкція і розширення Національного інституту раку готові на 23,3% та 11,9% відповідно. При цьому, Національний інститут раку (головний розпорядник коштів Міністерство охорони здоров’я) взагалі не використав гроші передбачені на 2016 рік. Проект щодо покращення доріг у Львівській області знаходиться на позначці готовності у 13,3%, реставрація Маріїнського палацу - 30,2%, а створення Культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” - 10,2%. Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ тільки розпочалася (ступінь їх готовності - 4,2%).

З 2015 року Мінекономрозвитку активно вдосконалює систему контролю та оцінки ефективності державних інвестицій. За ініціативи Міністерства, Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, а Уряд - до Порядку відбору державних інвестиційних проектів. Це суттєво допомогло визначити 10  пріоритетних проектів для державних інвестицій.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва: “не дивлячись на певні технічні та організаційні складнощі, з якими зіштовхнулась реалізація деяких із окреслених проектів, результати 2016 року в цілому можна оцінити як задовільні. Вони підтверджують, що державна інвестиційна стратегія стала ефективніша”.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці