українська російська англійська
Мінекономрозвитку підбило підсумки виконання державних інвестиційних проектів
11.04.2017 | 10:07
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

У Мінекономрозвитку відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів. Її завдання - оцінка ефективності бюджетних інвестицій у пріоритетні проекти.

Держбюджет на 2016 рік передбачав виділення 1 млрд грн для 10 державних інвестиційних проектів у сферах охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, інфраструктури та соціально-культурній сфері. Загальна вартість цих проектів складає понад 14 млрд гривень. З них 8 млрд грн - кошти, необхідні для завершення цих проектів. Вони мають бути залучені за рахунок видатків державного бюджету.

Згідно з проведеним моніторингом інвестиційних проектів в 2016 році було фактично використано 748,3 млн грн, що складає близько 75% від суми видатків, передбачених на період звітного року. 7 із 10 проектів виконали план фінансування у повній мірі, 2 проекти - виконали його частково, по одному із проектів фінансування не було розпочато (реконструкція і розширення Національного інституту раку). Головними розпорядниками коштів виступили МОЗ, НАМНУ, Мінприроди, ДУС, Укравтодор.

Вже три з десяти проектів перебувають на стадії повної готовності: завершено реконструкцію рентген-радіологічного відділення ДУ “Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України”, завершена реконструкцію гідроізоляційного екрану сховища ПЗРВ “ІІІ черга ЧАЕС“ та законсервовано сховище № 29 ПЗРВБуряківка. Останні два проекти забезпечують ізоляцію радіоактивних відходів від шкідливого впливу на довкілля.

Будівельні роботи щодо реставрації з реабілітацією та пристосуванням клінічного корпусу №3 ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України” виконані наполовину (52,9%). Сучасний лікувально-діагностичний комплекс Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” та реконструкція і розширення Національного інституту раку готові на 23,3% та 11,9% відповідно. При цьому, Національний інститут раку (головний розпорядник коштів Міністерство охорони здоров’я) взагалі не використав гроші передбачені на 2016 рік. Проект щодо покращення доріг у Львівській області знаходиться на позначці готовності у 13,3%, реставрація Маріїнського палацу - 30,2%, а створення Культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” - 10,2%. Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ тільки розпочалася (ступінь їх готовності - 4,2%).

З 2015 року Мінекономрозвитку активно вдосконалює систему контролю та оцінки ефективності державних інвестицій. За ініціативи Міністерства, Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, а Уряд - до Порядку відбору державних інвестиційних проектів. Це суттєво допомогло визначити 10  пріоритетних проектів для державних інвестицій.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва: “не дивлячись на певні технічні та організаційні складнощі, з якими зіштовхнулась реалізація деяких із окреслених проектів, результати 2016 року в цілому можна оцінити як задовільні. Вони підтверджують, що державна інвестиційна стратегія стала ефективніша”.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
19 жовтня відкриється Форум "Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції"
18 жовтня - Георгій Тука у прямому ефірі на каналі ICTV
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
19 жовтня - прес-конференція на тему "Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"