українська російська англійська
ТОП-100 держкомпаній України закінчили перше півріччя 2016 року із прибутком в 31,6 млрд грн - звіт Мінекономрозвитку
13.04.2017 | 12:46
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України публікує черговий звіт за результатами діяльності провідних підприємств державної форми власності. Цього разу актуальна інформація охоплює період першого півріччя 2016 року.   

Згідно з представленим звітом, структура портфелю ТОП-100 державних компаній у порівнянні із попереднім періодом не змінилась. Станом на 30 червня 2016 року у власності держави знаходилось 3460 держпідприємств, з яких працюють лише 1794. Більше того, на ТОП-100 державних компаній припадає 82% чистого доходу і 86% активів держави. Найбільші активи сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК “Нафтогаз України”), транспорті (ПАТ “Укрзалізниця”) та електроенергетиці (ДП НАЕК “Енергоатом”).

У порівнянні із відповідним періодом минулого року за перші 6 місяців 2016 року показник EBITDA портфелю виріс більш ніж удвічі та досяг 61,9 млн грн, а показник рентабельності за EBITDA зріс із 20% до 34,3%. Окрім хімічної промисловості, усі сектори портфелю продемонстрували позитивну динаміку чистого доходу і за результатами першого півріччя 2016 року портфель отримав прибуток в 31,6 млрд грн (без урахування результатів діяльності ПАТ “Укрпошта”), тоді як відповідний період перших 6-ти місяців 2015 року компанії із портфелю закінчили зі збитками у 11,9 млрд грн. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала 1301 млрд грн, що майже на 11% більше, ніж станом на кінець попереднього звітного періоду. Досягнення такого результату стало можливим переважно за рахунок росту балансової вартості активів підприємств транспортної галузі, а саме через переоцінку вартості основних засобів ПАТ «Укрзалізниця».

Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України коментує звіт так:   “Зараз державні компанії в цілому демонструють набагато кращий фінансовий результат, ніж у попередні періоди. Але це переважною мірою стосується 100 найбільших державних компаній. Більшість підприємств поза цим списком є збитковими або взагалі не функціонують, тому приватизації у першу чергу підлягатимуть вони”.

Слід нагадати, що публікація подібних документів стала вже звичною практикою для Мінекономрозвитку в рамках реалізації ініціативи із забезпечення публічності доступу до фінансової інформації найбільших державних компаній країни. Окрім безпосередньо оприлюднення даних по ТОП-100 компаніях, завданням даного звіту також є надання практичних управлінських рекомендацій із підвищення їх ефективності та прибутковості. Звіт ТОП-100 найбільших держкомпаній сприяє їх прозорому функціонуванню, тому й надалі буде публікуватися щорічно.

Детально ознайомитися зі звітом можна за посиланням: http://bit.ly/2oqrRLB

 

 

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"